A Siemens megveszi a Rolls Royce-ot
Na nem az angyalszárnyas luxuslimó-gyártót, hanem a gázturbina gyártót, de a 950 millió eurós bevásárlás az energetikai piacon lényegében ugyanekkorát szól.
Na nem az angyalszárnyas luxuslimó-gyártót, hanem a gázturbina gyártót, de a 950 millió eurós bevásárlás az energetikai piacon lényegében ugyanekkorát szól.
Az ELMŰ tegnap kikapcsolta az áramot egy budapesti, hetedik kerületi lakásban. A tulajdonos szerint erről előzetes értesítést nem kapott, az ELMŰ szerint igen. Az áramszolgáltató alvállalkozóját, aki visszakapcsolná a négynapos hétvége előtt az áramot, az ügyfél nem tudja elérni telefonon. Mit lehet ilyenkor tenni, hogy ne olvadjon le a mélyhűtő, és lehessen használni a fürdőszobát a hétvégén? Mindenesetre amennyiben az ELMŰ kötbérre kényszerül, az ártatlan fogyasztó akkor is szív, a kompenzáció ugyanis a visszakapcsolási díj harmadát sem éri el.
Családi házat jó anyagokból, jól felépíteni vagy építtetni csak az tud, akinek legalább két dolog a rendelkezésére áll: pénz és idő. Egyedül vagy cégnek kiadva is ez az igazság, ezt számtalan eset mutatja.
A fogyasztó azt hitte, rendben van a számlája, mert a cég ajándék kuponokat is küldött a jól fizetésért cserébe, aztán egy este mégis arra ért haza, hogy kikapcsolták náluk az áramot. Öt napba és egy rakás pénzbe került, hogy ismét világosság legyen a belvárosi lakásban. Magyarázat persze van, csak nem igazán érthető.
Úgy fest, hivatalosan is elmúlt a Nabucco-projekt, legalábbis Magyarországon, végelszámolás alá vonták ugyanis a tervek mögött álló vállalkozást, a Nabucco Magyarország Kft.-t.
Húszmillió dollárt remél a gyűjteményében lévő Pollock-festményért az E.ON.
Még ebben a hónapban átadják a Szlovákiát és Magyarországot összekötő földgázvezetéket. Jöhet a horvát és a lengyel gáz is.
A GE víz alatti turbinái a Hold gravitációs vonzását aknázzák ki.
Korszerűbb és szakszerűbb épületszerkezettel csaknem teljes egészében megtakarítható lenne az éves energiafogyasztás költsége a magyarországi lakásoknál.
A Spar vásárlói az áruházak tetejére szerelt naperőművekbe is fektethetik megtakarításaikat. A 25 éves futamidő alatt az áruházlánc évi 5,1 százalékos hozamot ígér vásárlási utalványban.
Több energetikai tárgyú törvényt is módosított hétfőn a parlament: az egyik újdonság, hogy 2015 végéig kell vízórát felszerelni a ma még mérő nélküli, átalánydíjas fogyasztóknál. A kormányzati előterjesztést 246 igen szavazattal, 53 nem ellenében, 33 tartózkodás mellett fogadta el az Országgyűlés.
Elsőként a brit piacon, később más országokban is megkezdi olcsó napelemeinek árusítását az IKEA.
Egy megawatt gázturbinás egység fajlagos beruházási költsége 125 millió forint. Elvileg ennek harmadából kijön a paksi atomerőművi blokkok üzemidő-hosszabbításának fajlagos költsége. Vagyis: egy blokk (500 MW) kevesebb, mint 20 milliárd forintból üzemeltethető tovább – írja a Napi Gazdaság.
A hazai lakóingatlanok 70 százaléka elavult, minden tizedik – azaz több százezer lakás – pedig annyira rossz állapotban van, hogy már felújítani sem lenne érdemes – derül ki egy felmérésből. A legelterjedtebb lakástípus brutális mennyiségű energiát használ el.
Nyilatkozatot írnak ma alá a visegrádi országok energetikai szabályozó hatóságainak vezetői Budapesten.
Közel ötödével csökkent a január-augusztusi árameladások forintértéke, 320,3 milliárd forintról 259,1 milliárd forintra – írta keddi számában a Napi Gazdaság, amely szerint egyre kevesebb áramot termelnek a gáz felhasználásával áramot előállító erőművek Magyarországon.
A cseppfolyós PB gáz (LPG) szállításának kapacitásnövelését eredményezi az Alveare Zrt. induló 1 milliárdos projektje.
Miközben idehaza éppen ma a parlamentben megszavazták a következő rezsicsökkentési lépcsőt, Nagy Britanniában több miniszter is kikelt magából a magyarországi menetrenddel egyébként épp csak távoli rokonságba állítható, munkáspárti javaslat miatt.
Gépek és szoftverek beszerzését, valamint ingatlanfejlesztést tett lehetővé a gázipari berendezések gyártásával foglalkozó Heat-Gázgép Kft.-nél 220 millió forintos támogatással lezárult fejlesztés - közölte a nagykanizsai társaság.
82 millió eurós kárpótlást követel a román állami tulajdonban lévő Electrica S. A. energetikai társaság a Cseh Energetikai Művektől (CEZ) a privatizációs szerződés állítólagos megsértéséért.