A legnagyobbakkal dolgozott, mégis elfeledve halt meg – Ergy Landau fotói Budapesten
A budapesti zsidó családban született művész az 1920-as években Franciaországba emigrált. Munkái a Mai Manó Házban láthatók vasárnapig, május 14-ig.
A budapesti zsidó családban született művész az 1920-as években Franciaországba emigrált. Munkái a Mai Manó Házban láthatók vasárnapig, május 14-ig.
Az ausztrál digiDirect nevű cég olyan fotópályázatot írt ki nemrég, amivel a mesterséges intelligencia által megalkotott fotókkal is lehetett pályázni.
A lengyel Łódź városának panelházairól és környékéről készített fotóit állította ki a Budapest Fotófesztivál részeként a K11 Művészeti és Kulturális Központban Olajos Ilka, a MOME mesterszakos fotográfus hallgatója. A munka azonban nemcsak egy erasmusos projekt, hanem egy jóval nagyobb portfólió része volt, Olajos Ilka ugyanis évek óta fotózza a budapesti panelházakat is, képeivel megjelenítve a lakótelepek nosztalgikus hangulatát és különleges formaiságát. Panelházakról és lakótelepekről szóló cikksorozatunk részeként kiállítása zárónapján beszélgettünk a fiatal fotográfussal.
Baranyay András mintegy hétszáz művéből és számos dokumentumot tartalmazó hagyatékából válogat a Műcsarnokban megtekinthető tárlat.
Újságíróként indult, majd fotósként Franciaországban vált híressé Paul Almásy, akinek az életműkiállítását június elejéig tekinthetjük meg Budapesten.
David Bowie volt a múzsája, de fényképezőgépe elé álltak a brit királyi család tagjai is. Terry O'Neill 81 éves volt.
A kereslet találkozott a kínálattal az 1860-as, 1870-es évek Amerikájában, ahol egy bizonyos William Mumler ráérzett, hogy rengetegen lennének hajlandók pénzt kiadni, ha az akkoriban varázslatos újdonságnak számító fényképészet technológiája képes lenne könnyíteni gyászuk fájdalmán.
A vevőnek eleinte fogalma sem volt róla, hogy Jane Austen családjának fotóit vette meg.
Mai választott fotósunk azt vallja, hogy nem csak szereti, de éli és lélegzi is a művészetet, anélkül nem lenne célja...
Noha nincsenek könnyű gazdasági helyzetben, izgalmas kiállítási programmal készülnek 2012-re a nagy budapesti múzeumok. A fővárosba érkeznek többek között Cézanne, Aj Vej-vej és Mapplethorpe művei, míg Munkácsy Honfoglalása először hagyja el az Országgyűlés épületét.
Frank 1964-es halála után 45 évig egy kartondobozban várták ezek a fotók, hogy valaki megtalálja őket.
A január 5-én zárult nyílt pályázatra a 2010-ben készült képeket lehetett beküldeni, 13 kategóriában.