A magyar Praktiker egyelőre nem érintett a felszámolási hullámban
A Praktiker csoportban terjedő bedőlési hullám a magyar áruházakat egyelőre nem érinti a cég közleménye szerint.
A Praktiker csoportban terjedő bedőlési hullám a magyar áruházakat egyelőre nem érinti a cég közleménye szerint.
Hiába dolgozott tavaly nyereségesen a Praktiker-konszernhez tartozó Max Bahr-üzlethálózat, a német anyacéghez hasonlóan az ügyvezetés a csődvédelmi eljárás megindítását kezdeményezte – közölte a vállalat csütörtök este. Két hete még arról volt szó, hogy a Max Bahr-üzletek tovább folytatják, ezek után kérdés, hogy a külön cégcsoportban lévő kelet-európai hálózat megússza-e a csődeljárást.
A Bisnode Bedőlési Index (BBI) értéke július végére 3,14 százalékra csökkent, holott 2012 végén még 4,07 százalék volt ez az érték. 2010-ben volt a jelenlegi körüli, azaz 3,2 százalékos cégbedőlési arány, azóta a tavalyi év végéig folyamatosan emelkedett, és csak 2012 novemberében kezdett csökkenni a fizetésképtelenségi eljárások, azaz a csődök és felszámolások cégszámhoz viszonyított aránya derül ki a Bisnode üzleti információszolgáltató elemzéséből.
A németországi központú Praktiker barkácsáruházlánc szerda este közölte: fizetésképtelen. A csoport Magyarországon 1998-tól van jelen.
Fizetésképtelenné nyilvánítják a román állami tulajdonban lévő Oltchim vegyipari üzemet, amely jelentős adósságokat halmozott fel - közölték szerdán román hírügynökségek.
Az esztergomi köztisztasági feladatokat elvégző cég szerint riadalomkeltés Tétényi Éva polgármester szerdai nyilatkozata, amely szerint a város fizetésképtelensége nyomán a városban a köztisztasági feladatokat sem tudják ellátni.
A 400 milliós inkasszó miatt semmiféle önkormányzati feladatra nem lehet pénzt fordítani - mondta a város polgármestere. Nincs fedezet az átmeneti segélyekre, a gyerekek étkeztetési díjára, az önkormányzati bérlakások rezsiköltségeire. Fűtetlenül maradhatnak az óvodák.
Tovább romlott a hazai építőipari vállalkozások helyzete 2012. első felében. Az újra elindított szocpol nem segített, a nettó árbevétel csökkent, az árbevétel-arányos jövedelmezőség a cégek kétharmadánál egy százalék alatti. A fizetőképtelenség már olyan súlyos probléma, hogy minden cégnek van kisebb-nagyobb mértékű kintlévősége, átlagosan 30 százalékuk behajthatatlan.
Esztergom fizetésképtelenné válhat szeptember 30-án, ha a város nem kap állami segítséget, a Fidesz-frakció eddig mégsem volt hajlandó érdemi tárgyalásokat folytatni a város jövőjéről - közölte pénteken Tétényi Éva független polgármester, arra reagálva, hogy a testület többségét adó frakció távolmaradt az általa csütörtökre összehívott nyilvános egyeztetésről.
Közel 100 lengyel építőipari cég – köztük a piacvezető PBG S.A. és tucatnyi más nagyvállalat is – fizetésképtelenséget jelentett a Lengyelország és Ukrajna közös rendezésében lebonyolított Labdarúgó Európa Bajnokság befejezése óta eltelt időszakban. Az Euro 2012-höz kapcsolódó, nagyszabású építőipari beruházások alulárazása, az alapanyagok árának ugrásszerű megemelkedése, valamint a fizetési morál drasztikus megromlása indították el.
Az idei év első félévében 2011 hasonló időszakához képest a magyarországi cégek fizetésképtelenségi mutatója jócskán megugrott, országos átlagban 40 százalékkal nőtt. Egyes ágazatok helyzete azonban még inkább ellehetetlenült – derül ki a Coface Hungary legfrissebb elemzéséből. Jelentős visszaesést továbbra is főként a belső piacra termelő ágazatok szenvedtek el, az építőipar, a kis- és nagykereskedelem a legkockázatosabb szektorok.
A Magyarországon is jól ismert csomagküldő áruház fizetésképtelenséget jelentett, miután a veszteségeit eddig finanszírozó amerikai tulajdonos közölte, hogy felhagy a pénzszórással.
A szállodacsődök sorozata elérte a budapesti, Nagykörúthoz közeli Queen's Court ötcsillagos hotelt is. Izraeli hátterű beruházója és egykori üzemeltetője felszámolás alatt áll, a hitelezők kétmilliárd forintot követelnek. A szálloda értékesítésére kiírt két pályázatra eddig senki sem jelentkezett.
Magyarországon is bevezette Soliditet nevű cégminősítő rendszerét Európa vezető digitális üzletiinformáció-szolgáltatója, a svéd tulajdonú Bisnode csoport. A társaság tapasztalatai szerint a kkv szektorban nem nagyon törődnek a kockázatkezeléssel.
Európában Portugáliában fizeti a legkevesebb cég határidőre számláit, míg Németországban a legjobb a fizetési határidőre teljesítés. Európában átlagosan a cégek 37,8 százaléka fizet határidőre, és a vállalkozások 53,2 százaléka késik 1 és 30 nap között a számlafizetésekkel.
A magyar vegyipar még mindig jobban teljesít, mint a legtöbb ágazat, de sűrűsödnek a felhők a vegyipari cégek felett is.
A fuvarozók és logisztikai tevékenységgel foglalkozók körében 3 százalékkal nőtt a cégek fizetésképtelenségi mutatója az első negyedévben 2011 azonos időszakához képest, ami elmarad ugyan a 25 százalékos nemzetgazdasági átlagtól, de az eljárások száma még mindig magas - írta a Világgazdaság kedden a Coface Hungary hitelbiztosító elemzése alapján.
Idén az első negyedévben csaknem 25 százalékkal nőtt Magyarországon a fizetésképtelenségi eljárások száma a tavalyi év ugyanezen időszakához képest a Coface Hungary nemzetközi hitelbiztosító legfrissebb elemzése szerint.
Az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap segítsége nélkül fizetésképtelenség fenyegeti Magyarországot, írja a Handelsblatt.
Több vidéki megyében jelentősen megugrott a fizetésképtelenné váló cégek aránya idén, a listát vezető Komárom- Esztergom, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Nógrád megyében például 100 vállalkozásból közel 7 csődbe megy - közölte a Dun & Bradstreet Hungária (D&B) nemzetközi cégminősítő. A felmérés szerint megdőlni látszik az a tézis, hogy a keleti megyékben működő cégek kockázatosabbak.