#flow




Flow: A tökéletes élmény
 

Flow: A tökéletes élmény

A flow a tökéletes élmény pszichológiája, melynek alapjait Csíkszentmihályi Mihály fektette le. Az optimális emberi létezést, az élmények pozitív aspektusát – az örömöt, a kreativitást, az élet teljes felvállalását nevezi áramlatnak. Ez a ritka szubjektív állapot rendszerint akkor jön létre, amikor valaki testi vagy lelki teljesítményét megfeszített akarattal a végsőkig fokozza. A pszichológus szerint az örömteli élet egyedi alkotás, a passzív fogyasztói lét nem kínál igazi boldogságot és elmélyülést. A tökéletes élmény alapja a „flow”, vagyis az a jelenség, amikor annyira feloldódunk egy tevékenységben, hogy minden más eltörpül mellette, az élmény maga lesz olyan élvezetes, hogy a tevékenységet bármi áron folytatni akarjuk, pusztán önmagáért – véli a kutató.A Pictorial Collective olyan magyar fotósok csoportja, akik hisznek benne, hogy tanúk és hírvivők. A szentendrei Ferenczy Múzeumban rendezett kiállításukon olyan alternatív életstratégiákat megvalósító személyekről és csoportokról készült fotóriportokat mutatnak be, akik átélik a„flow”-t hétköznapi élettevékenységeik során. A kiállítás január 10-ig megtekinthető.

Stiller Ákos - képszerkesztés Stiller Ákos - képszerkesztés

Nagykeresztet kapott Csíkszentmihályi Mihály
 

Nagykeresztet kapott Csíkszentmihályi Mihály

Átnyújtotta a Magyar Érdemrend nagykeresztje polgári tagozata kitüntetést Áder János köztársasági elnök felhatalmazásával Csíkszentmihályi Mihály pszichológiaprofesszornak szombaton Los Angelesben Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere.

MTI MTI


Ingyenes játék, amely órákra lekötheti
 

Ingyenes játék, amely órákra lekötheti

A színes pontok összekötése nem tűnik túl bonyolult feladatnak. Kivéve persze akkor, ha az összekötésük közben a játékmező minden négyzetét fel kell használnunk, de mindet csak egyszer lehet.

hvg.hu hvg.hu

Interjú a magyar származású sztárpszichológussal
 

Interjú a magyar származású sztárpszichológussal

„Tízévesen, Budapest ostromakor döbbenten vettem észre, hogy a felnőttek, akikről én azt gondoltam, hogy a bajok idején is tudják, mit kell cselekedniük, minden támpont nélkül maradtak, összeomlottak. De azt is érzékeltem, hogy néhányan a bajban sem veszítették el az életkedvüket. Közben magamon is megfigyeltem, hogy vannak olyan tevékenységek, például a sakkozás, később a hegymászás, amelyek közben szinte teljesen megszűnt számomra a világ, elfelejtettem minden bajomat.” - így vall az első lépésekről a 76 éves magyar származású sztárpszichológus, aki a flow elméletének kidolgozásával iskolát teremtett.

HVG HVG