Bodnár Zsolt Sport

Németország hatalmas lépést tett az Eb-győzelem felé

Kisdöntőnek is nevezték a német-olasz összecsapást az Európa-bajnokság negyeddöntőjében, amelyen végül egy drámai büntetőpárbaj döntött Németország győzelméről. A világbajnokok így a Franciaország-Izland találkozó győztesével játszanak az elődöntőben.

Németország-Olaszország 1:1

Az olaszoknak újabb nagy akadályt kellett volna leküzdeniük, de Spanyolország után Németországon nem sikerült túljutniuk. Most találkozott először két csoportgyőztes az Eb során – a németek végül drámai büntetőpárbaj után jutottak a négy közé, ahol a Franciaország-Izland találkozó győztesével játszanak majd a döntőbe jutásért.

Bicsérdi Ádám Sport

Az Eb eddigi legjobb meccsén Wales szállította a bombameglepetést

Nem várt izgalmakat hozott a Wales-Belgium negyeddöntő: az első félidőben még a belgáknál volt az előny, de a félidő előtt még egyenlítettek a walesiek. A második játékrész aztán Wales mennybemeneteléről szólt, előbb Robson-Kanu talált be, aztán a csereként beálló Vokes döntötte el a meccset. A vége 3-1 lett, így Wales játszhat Portugáliával a döntőbe jutásért.

Wales óriási meglepetésre kiejtette Belgiumot is

A belgák ellen szenzációs meccsen fordítottak egygólos hátrányból, és végül 3-1-re nyertek a jóval esélyesebbnek hitt belga válogatott ellen. Az elődöntőben Portugáliával találkoznak.

Bodnár Zsolt - Mizsur András Sport

Dzsudzsákék és a walesi csoda cáfolja a fanyalgókat

Magyar tündérmese, nagy bukások, minden eddiginél izgalmasabb mérkőzések és brutális szurkolói balhék – vége az Európa-bajnokság csoportkörének, összegeztük az eddig látottakat.

Még egy napig biztos izgulhatunk a magyar továbbjutásért

Az Európa-bajnokság 11. napján Anglia elangliázta a nagy lehetőséget – és ezzel a biztos magyar továbbjutást is. Wales az első Eb-jén csoportelsőként jut tovább, az ötlettelen oroszok pedig végül kizárás nélkül búcsúzhatnak.