A forint és a munkanélküliség
Szűk sávban mozgott a forint hétfő reggel; negyed tizenegykor egy euró 276 forintot ért.
Szűk sávban mozgott a forint hétfő reggel; negyed tizenegykor egy euró 276 forintot ért.
Háromszor is nekifutott pénteken a forint a 275-ös lélektani határnak – és mindhárom alkalommal visszapattant.
Az euró árfolyama fél tízkor 275,34 forint volt a csütörtök délutáni 277,02 forint után. A jegyzés már csütörtök este 275 forint alá került, kora reggel 274,23 forint volt a pénteki kereskedés kezdeti időszakának szélsőértéke.
Egyelőre nem sikerül áttörnie a támaszt az euró/forint kurzusnak, a svájci frank ugyanakkor továbbra is lefelé tart, fél éve nem volt ilyen olcsó.
A jegybankokról szólt a szerda délelőtt, az ECB intézkedései nyomán erősödött az euró, míg a piaci hírek szerint a svájci központi banknak ismét sikerült gyengítenie a frankot. A forint erősödött.
Kedden szűk, alig egy százalékos sávban mozgott a forint, és erre lehet számítani szerdán is; tíz órakor egy euró 281,2 forintot ért.
Délután öt környékén gyengülni kezdett a forint, pedig az euró árfolyama addig egész nap szűk sávban mozgott.
Eseménytelen a forint piaca, az euróárfolyam egy százalékos sávban mozgott hétfő délelőtt.
Hétfőn reggel erősödött a forint az euróhoz képest, amely 279 forint alatt állt.
Visszavette a forint csütörtök délután, amit délelőtt elveszített: negyed hétkor az euró, a dollár és a svájci frank árfolyama is a napi mélypont közelében járt.