Egyre csúnyábban alakul a forint árfolyama
Továbbra is kétéves mélypontja környékén hervadozik a forint a bankközi devizapiacon, a dollárral szemben különösen rossz a helyzet.
Továbbra is kétéves mélypontja környékén hervadozik a forint a bankközi devizapiacon, a dollárral szemben különösen rossz a helyzet.
Két nap erősödés után visszatért a korábbi napok trendje.
Pluszban nyitottak a főbb európai tőzsdék: a BÉT is erősödött szerda délelőtt. Még a hajnalban pofonnal ébresztett forint is megrázta magát kissé.
A hajnali gyengülés után további gyengülés jött.
Megállíthatatlanul gyengül a hajnali kereskedésben a magyar fizetőeszköz árfolyama.
Nem annyira Trump előnye, inkább az elnökválasztás lezárása erősíti az amerikai devizát. A forint viszont az euróhoz képest is esik, négy után áttörte a 410 forintos szintet az árfolyam.
Utoljára 2022 decemberében került egy euró 410 forintba, most megint belátható közelségbe került ez a szint.
22 havi mélypontján jár a magyar deviza.
Hetek óta gyenge a forint, most a friss GDP-szám is ütött egyet rajta. Gyorsan korrigált, de így is 22 havi mélyponton van.
405 fölé ugrott az euró árfolyama.
2023. január óta nem látott mélyponton van a forint az euróval szemben, pénteken 9 órakor 404 forintot kell adni az uniós valutáért.
A reggeli erősödés gyengülésbe csapott át, 403-as árfolyamon hullámvasutazik a forint.
A közel-keleti háború eszkalálódása és az euróval szemben 400 fölé gyengült forint felülírta a korábbi kedvező helyzetet, az MNB pedig újra megállt a kamatcsökkentéssel.
Új kérővel tárgyal a Talgo vagongyár, miután kikosarazta a Ganz-Mávagot, írja a Financial Times. Egyértelműen Kamala Harris mellett teszi le a garast Joseph Stiglitz közgazdász a Project Syndicate számára írt cikkében. Max Boot elemző szerint ha Donald Trumpot választják meg elnöknek, a világ visszatérhet az 1930-as évekhez. A Jahja Szinvár Hamász-vezér halála utáni helyzetet elemzi a Die Zeit. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A forint az uniós csatlakozásunk óta eltelt húsz évben fokozatosan leértékelődik, de nem csupán az euróhoz és a dollárhoz képest, hanem a térség devizáihoz képest is. A cseh korona példáján azonban látható, hogy korántsem kellene így lennie: a korona folyamatosan erősödni tud az euróhoz, pláne a forinthoz képest. Mi az oka a gyengébb teljesítménynek, a folyamatos lecsúszásnak?
Bár Virág Barnabás és Varga Mihály szavai nyomán forint kissé erősödött az euróval szemben, az árfolyam egyelőre nem képes érdemben távolodni lefelé a 400-as szinttől.