Megsüllyedt Houston a hurrikán miatt
Két centiméterrel került alacsonyabbra a térség, amelyet a leginkább érintett a Harvey.
Két centiméterrel került alacsonyabbra a térség, amelyet a leginkább érintett a Harvey.
Amikor még a Népstadionból adtak meccseket, a közvetítés rendszeresen a Földtani Intézet földgömbjének a szuperközelijével indult, így az is találkozhatott Budapest egyik legimpozánsabb épületével, aki a szecessziót valamilyen csicsás tapétamintának hitte. A héten bejárás volt a Földtaniban, amely a leginkább eredeti állapotában megőrzött Lechner Ödön-alkotás Budapesten.
Pár nappal ezelőtt mutattak be szibériai kutatók, hogy a tundra közepén egy hatalmas, több tíz méter átmérőjű, ismeretlen lyuk tátong. Azóta újabb kettőre bukkantak.
A 46 millió éves szúnyog az első, amely vérrel magát teleszívva kövesedett meg. Igaz, nem dinoszaurusz-, hanem madárvér lehet benne. Fosszíliáját egy rovargyűjtő őrizgette.
Száz évvel ezelőtt, 1912. január 6-án állt elő a kontinensek eltolódásának elméletével Alfred Wegener. A német tudós teóriája forradalmasította a geológiát, a modern földtan egyik alapgondolatává vált.
Százötven kilogramm borostyán került napvilágra India északi részén Gudzsarát szövetségi államban, a megkövült gyanta által foglyul ejtett rovarok mesélnek a szubkontinens távoli múltjáról.
Vulkánképződés helyszíne lehet, s így jelentős geológiai kockázatnak van kitéve Szaúd-Arábia egy távoli északnyugati területe egy nemzetközi kutatócsapat közlése szerint.
A víz vájta szurdokok kialakulásához az eddigi ismeretek szerint évmilliókra van szükség, a folyamat azonban sokkal gyorsabban, akár napok alatt is végbemehet - állapították meg amerikai kutatók.
Dél-Amerika térségében a Csendes-óceán jóval hűvösebb, mint az ázsiai partok mentén. Ez egy hideg víznyelvre vezethető vissza, amely a tenger felszínét mélyebb rétegekből származó tápanyagban gazdag vízzel látja el.
Évmilliókkal ezelőtt elsüllyedt szigetet fedeztek fel német kutatók a Karib-tengerben - közölte a Greifswaldi Egyetem hétfőn.
Brit tudósok tanulmányozzák a világ legforróbb hévízforrásait az Atlanti-óceán mélyén. A kutatás akár még a földönkívüli életet is megmagyarázhatja.
Megváltozott az Izlandon a hét végén működésbe lépett vulkán kitöréseinek jellege, a szemtanúk hétfőn magasabb rétegekben sötét ködöt, majd több kilométer magas füstoszlopokat láttak a levegőbe kerülni a kitörés hasadékán keresztül.