Pontszámháború: nem a kormánynak, az életnek tanulnának
Gyerekek és szüleik idegeit őrlő harc folyik a jobb középiskolai helyekért. A kormány mindent bevet, hogy a gimnáziumok helyett a szakmát adó középiskolákba terelje a diákokat.
Gyerekek és szüleik idegeit őrlő harc folyik a jobb középiskolai helyekért. A kormány mindent bevet, hogy a gimnáziumok helyett a szakmát adó középiskolákba terelje a diákokat.
A nyolcosztályos gimnáziumban a magyar elit gyerekei tanulnak, hatosztályosban a felső-középosztályból származók, a többieké a hagyományos négyosztályos. Csak a gimnáziumból nem hajlandó engedni a magyar szülő, bármennyire akarja is a kormány.
A diákoknak 20 percük van, hogy megtalálják a rendszergazdát, de utána élvezhetik az internetet.
Csak kicsivel érnek el jobb eredményt a jobbnak tartott gimnáziumba bejutott gyerekek annál, mintha egy kevésbé jó iskolát választottak volna.
2017 szeptemberben nyit a III. kerületi Tímár utcában az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség iskolája. A korábban kiürített épületet felújítják és korszerűsítik.
Legjobban a négyosztályos gimnáziumot szereti, de el tudná fogadni, ha az általános iskola és a középiskola egyaránt hat évfolyamos lenne. Hámori Veronikával, a Fazekas Gimnázium nemrég nyugdíjba vonult igazgatójával beszélgettünk az iskolaválasztási hajrá apropóján.
A matektanárok viszont dühösek lesznek. Nagyon.
Hónapokig nem fizették a járulékokat a dolgozók után a mezőcsáti iskolákban, amelyeket a Magyar Református Egyház működtet. Az RTL Híradónak nyilatkozó pedagógus szerint teljes a létbizonytalanság, ebben a hónapban már fizetést sem kaptak. A fenntartó annyit közölt: a csökkenő gyereklétszám mellett az oktatáspolitikai folyamatok is közrejátszottak a jelenlegi helyzet kialakulásában – hangzott el a keddi hírműsorban.
A Francia Forradalom Európa történetének meghatározó eseménye volt, mely alapjaiban rengette meg az európai gondolkodást és világrendet. A Szabadság, Egyenlőség, Testvériség zászlaja alatt zajló véres harcokról és kegyetlen terrorról számos műalkotás született az évszázadok során.
Szilágyi Tünde Piroska méltatlannak érzi, hogy egy "elvtelen, agresszív vitában" eszközként használják, így visszavonta igazgatói pályázatát. A megye legjobb gimnáziumának hónapok óta nincs igazgatója.
Egy miskolci gimnázium tantestülete dühös nyílt levelet tett közzé a közoktatás állapotáról. Hiába juttatták el korábban észrevételeiket az oktatásirányítókhoz, semmiféle választ nem kaptak.
A leginkább védett egészségügyi adatokra, függőségekre és szexuális szokásokra is rákérdeznek abban az iskola-egészségügyi felmérésben, melyet közel 10 egri középiskola elsőéves tanulóinak készítettek. Olyanokról is vallatnák őket, hogy van-e konfliktus a családban, szoktak-e lopni, vagy másokat bántalmazni. Az iskolaorvos arra hivatkozik, így tudják kiszűrni, ki szorul segítségre, az adatvédelmi szakember szerint viszont ez akkor is jogsértő.
Habár Borkai Zsolt győri polgármester bejelentette, hogy mégsem zárja be a győri Krúdy Gyula Gimnáziumot, ez nem nyugtatta meg a helyieket, akik további megmozdulásokat terveznek. Aggodalmuk érthető: a megmentésük enyhén szólva is jogilag ellentmondásos. És ez nem csak a Krúdyra vonatkozik, országszerte harminckét gimnáziumot ítélt korábban halálra a kormány azzal, hogy felmenő rendszerben már nem indíthatnak több osztályt. A hvg.hu megmutatja, mely iskolákról van szó.
Mégis megmaradhat a gimnáziumi képzés az NGM fennhatósága alá tartozó győri Krúdy iskolában, miután a tárca hajlott a győri fideszes politikusok szavára. A gimnáziumi osztályokat visszaadják a Klik kezelésébe.
A budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, a Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium, a Lovassy László Gimnázium és az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium vezeti a HVG 2016-os középiskolai rangsorát.
Passzív ellenállást tanúsított egy diáklány, nem akart felállni asztalától, a helyi seriffhelyettes ezek után olyan erőszakkal rángatta ki a lányt a padból, amit ritkán látni. Mindez egy amerikai középiskolában történt.
A zuglói Szent István Gimnázium felében nincs fűtés, az épület beázik, a folyosókon vödröket kellett elhelyezni, a víz a villanyvezetékek mentén csurog lefelé.
Tavaly több mint 60 ezer diák bukott meg a magyar közoktatásban és kényszerült pótvizsgára. Van, aki szerint a szülők nemtörődömsége miatt kaszálják el a gyereket, de általános, hogy rengeteg diák alapvető tudás- és képességbeli hiányosságokkal próbálja túlélni a tanéveket. A szülők pedig, ha tehetik, magántanárt fogadnak, ami nem olcsó mulatság, mert a gyerekek felkészítése több tízezer forinttal megterhelheti a családi büdzsét.
Minden járásban meg kell teremteni a gimnáziumi képzés feltételeit - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) attól tart, hogy a szakképzés nemzetgazdasági tárcához kerülésével, a profiltisztítással jelentősen csökkenni fog a jövőben a gimnáziumi képzések száma, és sok pedagógusnak kell majd új állást keresnie.