Ha valamikor, akkor most frissítse a gépén a Chrome-ot
A hackerek már aktívan kihasználták a CVE-2023-3079 kódnév alatt futó sérülékenységet, amit a Google Chrome legújabb verziója foltoz be.
A hackerek már aktívan kihasználták a CVE-2023-3079 kódnév alatt futó sérülékenységet, amit a Google Chrome legújabb verziója foltoz be.
Új szankciókat jelentett be Szöul a Kimszuki nevű észak-koreai hackercsoport ellen, melyet azzal gyanúsít, hogy segíti az észak-koreai vezetés műholdfejlesztési kísérleteit, és részt vett Phenjan legutóbbi, sikertelen műholdfellövésében is.
Észak-Korea felől jelentkező kiberfenyegetés miatt adtak ki figyelmeztetést az Egyesült Államok kormányzati szervezetei együttműködésben a dél-koreai hatóságokkal – közölte az amerikai külügyminisztérium.
A dark web jobb megértésében és a bűnüldözésben is segíthet a DarkBERT nevű új nyelvi modell, amit dél-koreai kutatók hoztak létre.
Egy sérülékenységet kihasználva, önmagát titkosítva települ a hálózatokba egy újfajta zsarolóvírus, a Caktus, amit a Kroll kutatói fedeztek fel.
Akár a pénzügyi adatainkat is ellophatja az a vírus, ami a Super Mario Bros: A film illegális kópiájának letöltésével települ a számítógépünkre.
A Hive, a LockBit, és a Babuk nevű, orosz hátterű zsarolóvírus-programok fejlesztésében és működtetésében is részt vett az a Mihail Matvejev, akit most nagyon szeretne elkapni az Egyesült Államok, hogy elítélhessék.
Figyelmességre int a Discord, miután egyes adatok támadók kezébe kerülhettek, így megnőhet az adathalász és egyéb támadási formák valószínűsége a platformon érintett felhasználóinál.
Tavaly érzékeny adatok szivároghattak ki, a diákok elmondása szerint pedig változatlanul nagyon könnyű hozzáférni bárki adatához a rendszerben.
Nagyjából két hétre állt le a Genesis Market működése azután, hogy a hatóságok egy globális akció keretében lecsaptak az üzemeltetőkre. Akkor 120 embert vettek őrizetbe, az oldal most mégis él és virul.
Az orosz Sandworm nevű hackercsoport fontos adatokat törölt az ukrán hálózatról, ezzel nehezítve meg a dolgukat a háborúban.
Egy januári, zsarolóvírus-támadás után idén másodjára is hackerek fértek hozzá az egészségügyi szoftvereket fejlesztő NextGen Healthcare rendszereihez.
Igen súlyos lehetett a Western Digital elleni hackertámadás, ugyanis már maga a vállalat is beismerte, hogy egyes, hackerek által megszerzett adatbázisokban ügyféladatok is voltak.
Orosz hátterű csoport állhat a Dallast ért hackertámadás mögött, ami a diszpécserszolgálatok számítógépes rendszereit is érintette.
Erős hónapot zártak az ukrán és Ukrajnát támogató hackercsoportok: egy orosz hírszerzőnek szexjátékokat rendeltek, csatlakoztak egy nemzetközi konferenciára, ahol senki nem látta volna őket szívesen, és még pénzt is szereztek az oroszoktól.
Egy irányított hackelés során kutatók törtek fel egy műholdat, rámutatva arra, mennyire sérülékenyek is ezek az eszközök a rosszindulatú feleknek.
Az egyetem megkezdte a Neptun tanulmányi rendszerük támadásának kivizsgálását és azt kérte a hallgatóktól, hogy semmiképp se válaszoljanak a rendszeren belül érkező hamis levelekre.
Egy nemrég nyilvánosságra hozott jelentés szerint az orosz APT28 hackercsoport egy Jaguar Tooth nevű kártevő programot telepített a célpontok eszközeire, hogy hozzáférjen a sebezhető routerekhez és kémkedjen az áldozatok után.
A zsarolóvírusos támadások száma még sosem volt olyan magas, mint márciusban – összesen 459 incidenst említ világszerte az NCC Group friss jelentése.
Csütörtök éjfélig lehet jelentkezni a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézete által meghirdetett hackerversenyre.