Íme a világ legkisebb harci drónja – videó
Tenyérben elfér az a drón, ami a felderítésben lehet az amerikai hadsereg segítségére.
Tenyérben elfér az a drón, ami a felderítésben lehet az amerikai hadsereg segítségére.
Ahogy minden mással, a hadiiparral is egyre szorosabban összefonódik a technológia, ennek köszönhetően pedig ma már javában tesztelik azokat a fegyvereket, melyeket tegnap még legfeljebb a sci-fikben láttunk.
Néhány éve még scifiként, a moziban néztük, hamarosan azonban a valódi harctereken is használhatják azt az "instant pajzsot", ami robbanás esetén azonnali védőburkot alakít ki a megtámadott jármű körül.
Fél Amerika látta a lassan mozgó tűzgömböt. Úgy tűnik, hogy az oroszok állnak a jelenség mögött.
A haditechnikai együttműködés erősítéséről állapodott meg kedden Szocsiban Vlagyimir Putyin orosz és Abdel-Fattah asz-Szíszi egyiptomi elnök.
A hangsebesség hétszeresével lövi ki lövedékét az elektromágneses indukció elvén működő railgun. A fegyvernek egyelőre nincs ennél magyarabb neve, de nem is a megnevezés számít, hanem az erő: a lövedék másodpercenként több km-t tesz meg, és amikor becsapódik, sokkal nagyobb pusztítást végez, mint a hagyományos fegyverek.
Moszkva és Minszk 2020-ig szóló haditechnikai együttműködési megállapodást kötött. Az egyezményt szerdán az orosz fővárosban írták alá.
Néhány napja a történelemben elsőként szállt le egy vadászgép nagyságú, pilóta nélküli robotrepülőgép egy hadihajón. Az X-47B jelzésű drón folyamatos adatgyűjtésre, felderítő repülésre és légicsapásmérésre egyaránt alkalmazható, szakértők szerint új korszakot nyitott a haditechnológiában.
Ismét nekifut a Magyar Honvédség az elfekvő készletek kiárusításának, így ha valakinek van elég pénze, felfegyverezhet akár egy kisebb hadsereget is. A kiképző- és vadászgépek, harckocsik és gépkarabélyok mellett nagyobb mennyiségű kacat és szemét is eladó.
Orbán Viktor tavaly decemberi határozatával nyílt lehetőség az olasz kormánnyal való katonai együttműködés kialakítására és haditechnikai eszközök átadásáról szóló tárgyalások megkezdésére. A honvédelmi miniszter egy jobbikos képviselő kérdésére válaszolt.
Líbia után újra Franciaország újabb háborúba kezdett Afrikában. Érdekeinek védelme mellett a hadjárat lehetőség a franciáknak nemzetközi szerepük és katonai potenciáljuk fényezésére. Íme a Maliban bevetett francia arzenál legnagyobb vasai.
Elismerte az amerikai United Technologies Corp. (UTC) csütörtökön, hogy eladott Kínának olyan szoftvert, amellyel Peking támadó helikoptereket fejleszthetett ki.
Oroszország felújítja haditechnikai együttműködését Kubával - adta hírül szerdán a Kommerszant című orosz napilap.
Egy buldózer átalakításával hozták létre a líbiai lázadók legkülönösebb fegyverüket. A járművet arra használták, hogy az autókból és konténerekből épített barikádokat eltakarítsák vele Szirtben, Kadhafi szülővárosában és végső menedékében.
A pakisztáni hatóságok lehetővé tették kínai katonai szakértőknek, hogy tanulmányozzák az Oszama bin Laden megölésekor lezuhant, lopakodó technológiával ellátott amerikai helikopter roncsait, pedig a CIA kifejezetten kérte, hogy ne tegyék – jelentette vasárnap a Financial Times.