Kilenc szíriai bevándorlót szállító kisbusz próbált áttörni a szlovák-lengyel határzáron
Lengyelország a héten vezette be az ellenőrzést Szlovákiával közös határán.
Lengyelország a héten vezette be az ellenőrzést Szlovákiával közös határán.
Csütörtök reggel hét órától határellenőrzést vezettek be a szlovákok a magyar határon. Párkányban és Helembán is jártunk, egyik helyen sem okoztak különösebb fennakadást a felsorakozó egyenruhások, más kérdés, hogy az ingázók nem is igazán értik, mi értelme van így az egésznek. Hiszen a magyaroknál délen 150 kilométer és kerítés van, itt meg 650 kilométer és zöld határ.
Piotr Müller lengyel kormányszóvivő korábban belengette, hogy elkezdik a lengyel-német határ ellenőrzését is az olaszországi migrációs útvonal miatt.
Május végén, június elején kizárólag a kijelölt határátkelőhelyeken lehet majd az országba lépni.
Kizárólag a kijelölt határátkelőhelyeken lehet bejutni Szlovákiába.
Erre az osztrák belügyminiszter szerint az illegális bevándorlás elleni küzdelem érdekében van szükség.
Kínos Brexit utóhatás: a járatokat üzemeltető cég visszafogja szolgáltatásait.
A volt kulturális államtitkár annak próbált örülni, hogy Horvátország schengeni csatlakozásával megszűnt a határellenőrzés a két ország között. Ezzel szerinte a Trianonban elvett Dél-Baranya újraegyesült a magyarországi vármegyével.
Horvátország az év első napjától a schengeni övezet része lesz.
Csak minimális mértékben ellenőrizné az Európai Unió az Írországból érkező árukat – ezt javasolta Maros Sefcsovics uniós biztos, hogy visszahozza a tárgyalóasztalhoz a briteket. Liz Truss teljes mértékben tisztában van a tárgyalás tétjével, hiszen nemrég még külügyminiszter volt Őfelsége kormányában.
Hétfőn indul, egy hónapig tart, és mindenféle belépésre kiterjed.
A reformtervezet megnyitná a lehetőséget a közös határ közelében feltartóztatott illegális migránsok átadását egyik tagállamból a másikba.