Trump megszólalt: "Semmi közöm Oroszországhoz"
Oroszország sosem próbált befolyást gyakorolni rá – állította a megválasztott elnök.
Oroszország sosem próbált befolyást gyakorolni rá – állította a megválasztott elnök.
Nagyon súlyos adatok láttak napvilágot megválasztott elnök és csapata, valamint a Kreml együttműködéséről, Moszkva állítólag már öt éve tolja Trumpot. Az orosz titkosszolgálatnak súlyos kompromittáló anyagai is lehetnek Donald Trumpról, például bizonyos perverz szexuális aktusokról.
Az oroszok az Egyesült Államok mellett legalább kéttucat más országban is megpróbálták befolyásolni a választási folyamatot egy amerikai hírszerzési vezető szerint.
Trump meghallgatta a hírszerzést vezetőit, és már nem tiltakozik az állítások ellen.
Fiatal csapatba keres munkatársakat a Lázár János irányítása alatt álló hírszerző szolgálat, az Információs Hivatal.
Érdekes elmélettel állt elő két amerikai biztonságpolitikai szakértő. Szerintük a moszuli ostrom rendkívüli alkalom, hogy a koalíciós erők halálos sebet ejtsenek az Iszlám Államon. A kulcs minden emberi lény legnagyobb félelme: késik a fizetés.
Pont kémkedés közben kapták el.
Csak az ellenzék támogatásával sikerülthet - erre esély is mutatkozik -, hogy A török elnök átszervezze a hírszerzés és a vezérkar ellenőrzését úgy, hogy közvetlenül az államfőnek tartozzanak felelősséggel.
Dél-Koreába szökött az észak-koreai hírszerzés egyik magas rangú tisztje – közölte hétfőn a dél-koreai védelmi minisztérium.
A nemzetállamok kényesek a titkosszolgálati információikra.
Az amerikai hírszerzés vasárnaptól befejezi a telefonos kommunikációra vonatkozó metaadatok gyűjtését és áttér a "fókuszáltabb és célzottabb" rendszerű tevékenységre - közölte a hétvégén a nemzeti hírszerzés igazgatójának (DNI) hivatala.
Az Egyesült Államok hírszerzési információkat osztott meg Franciaországgal a Rakka ellen vasárnap elrendelt francia légitámadás előtt – ezt mondta a The Daily Beast portálnak egy névtelenül nyilatkozó amerikai kormányzati tisztségviselő, aki szerint durvulhatnak a légicsapások annak köszönhetően, hogy eredményesebb lett az amerikaiak hírszerzési tevékenysége Irakban és Szíriában.
A legújabb értesülés szerint a hírszezők bizonyítékot találtak arra, hogy a szombaton lezuhant Metrojet-gép rakterében bombát rejtettek el. A brit kormány ezt már szerdán tudta, ezért rendelte el a környéken a légi járatok leállítását. A szerkezetet közvetlenül a gép felszállása előtt csempészhette a raktérbe valaki, aki hozzáfért a csomagtérhez.
Egy dologra nem gondolnak: hogy ne adjanak okot a rossz hír keltésére.
A boszniai gyökerű alvósejt feladata az lett volna, hogy hamis papírokat szerezzen a kontinensre érkező, Nyugatra tartó terroristáknak, illetve fegyverrel lássa el őket. A szervezkedést a boszniai hírszerzés akadályozta meg. A magyar terrorelhárítás is komolyan foglalkozik a boszniai szélsőséges csoportokkal.
Lehet, hogy a lakás, ahol most ezt a cikket olvassa, titkos állambiztonsági találkozók helyszíne volt. Az is megeshet, hogy olyan lakásban él, ahonnan a gyanús, rendszerellenes személyeket kukkolták néhány évtizeddel ezelőtt. Budapest egészen más képet ölt, ha a titkosszolgálatok szemével nézzük – erre hívja fel a figyelmet rendhagyó útikalauzával Tabajdi Gábor. A szerző rengeteg abszurd és izgalmas esetet osztott meg velünk Örkény híres köpésétől kezdve, Antall József Kádárnak írt levelén keresztül egészen egy homoszexuális titkosrendőr lebukásáig.
A dán hírszerzés vezetője azelőtt néhány órával mondott le, hogy közzétették volna a koppenhágai lövöldözésről készült jelentést.
Az unalmas ember is érdekes lehet a titkosszolgálatok megfigyelő rendszereinek, és az elmúlt pár évben ki is épült az emberiség egyik legfélelmetesebb, elnyomásra alkalmas gépezete - mindez a tudtunk nélkül. Ezt állítja Edward Snowden és a róla készült dokumentumfilm, a Citizenfour is. A magyar mozikban debütáló film az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség "kibeszélő" tanácsadójának húzását elítélőket, az állításaiban kétkedőket ettől még nem nem fogja meggyőzni, igaz, ez nem is áll szándékában.
A Bild szerint az NSA Ausztria ellen is kémkedett a német hírszerzés közreműködésével.