Elkésik, halogat, kicsúszik az időből? Dobjon félre mindent, és olvassa el tippjeinket
Az első lépés, hogy kiválassza, melyik időgazdálkodási módszer a legmegfelelőbb önnek.
Az első lépés, hogy kiválassza, melyik időgazdálkodási módszer a legmegfelelőbb önnek.
Minél több feladatot akarunk minél rövidebb idő alatt elvégezni, annál több feladatunk lesz, és annál boldogtalanabbak leszünk – dióhéjban ezzel az indoklással veszi fel a harcot a hatékonyság és produktivitás hajszolásával Oliver Burkeman az egyszerre önsegítő és filozófiai rétegeket kapargató könyvében. És hogy miért kell egyáltalán megvívni ezt a harcot? Mert az élet rövid, és ezt hajlamosak vagyunk elfelejteni.
Sokan panaszkodnak arra, hogy nagyon elfoglaltak, több „énidőt” szeretnének. Igazuk van, ugyanis tudományosan igazolt, hogy a saját elképzelés szerint eltölthető órák hiánya nagyobb stresszhez vezet, és csökkenti a szubjektív jóllétet. Kérdés viszont, mi a helyzet a sok szabadidővel.
Hogy egy nap mindössze 24 órából áll, sok vezetőnek, vállalkozónak okoz fejfájást, főleg, mert ebbe még a pihenést is be kell ütemezni. A kényszer különböző megoldásokat szül: trénereket, írót és üzletembereket kérdeztünk, mit látnak a legnagyobb problémának, és milyen trükkökkel, szokásokkal próbálják megnyújtani a napot.
Pontosabban az új munkaügyi törvény megadja a jogot a dolgozóknak, hogy lecsatlakozzanak a netről és ne foglalkozzanak munkaügyekkel, ha egyszer már letették a lantot.
Egy brit fitneszcég konditeremmé alakított buszokkal szállítaná munkába a jónépet.
Ismert dolog, hogy a megfelelő időgazdálkodás csodákra képes, ahogy a beiktatott szüneteknek is jótékony hatása van a munkavégzésre. De hogy, hogyan lehet ez alatt a néhány perc alatt bebiztosítani az egész napos hatékonyságot, arról beszél egy szakértő.
Dolgozik hétvégén? Sőt, nem is csak egyen-egyen, hanem gyakran? Ennek több oka is lehet: nem tudja beosztani az idejét, nem tudja elengedni a kontrollt, nem tud feladatot delegálni, vagy „csak” még több pénzt akar keresni. Bármi is az ok, ha rendszeresen a szabadidejében dolgozik és nem pihen eleget, akkor egyre kevésbé tud majd a munkaidejében a munkájával végezni, és egyre többet dolgozik majd szabadidejében – ördögi kör ez. Pedig az időgazdálkodás tanulható.