Ennyi volt? A hét közepén jön a hűvös idő
A hét elején még kitart a 30 fok körüli meleg, de a hét közepére megérkezhet az enyhülés, csütörtökön a legtöbb helyen már csak 15-20 fokig emelkedik a hőmérséklet.
A hét elején még kitart a 30 fok körüli meleg, de a hét közepére megérkezhet az enyhülés, csütörtökön a legtöbb helyen már csak 15-20 fokig emelkedik a hőmérséklet.
Péntekre virradóra több helyen 10 fokkal hidegebb volt, mint egy nappal korábban - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Pénteken megnyugszik az időjárás, napos, mérsékelten meleg idő fejti kedvező humánmeteorológiai hatásait. A hidegre forduló hajnalok miatt azonban növekszik a megfázásveszély.
Száraz, napos időre számíthatunk az elkövetkező három napban, éjszaka hűvösebb, de nappal még mindig 21-29 fok közötti hőmérséklettel – áll az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján, a met.hu-n olvasható előrejelzésben.
A hidegfront nyomán péntekre enyhül a meleg, a minimum hőmérséklet néhol 5 fok körül alakulhat, de ezt követően ismét derült napos idő várható, szombaton 28, vasárnap akár 29 Celsius-fokig emelkedhet a hőmérséklet.
A csütörtöki hidegfront kettős humánmeteorológiai hatásokat hoz: erősíti a görcshajlamot, a reumás fájdalmakat, ugyanakkor mögötte jelentősen javul a levegő minősége.
Nyugat felől kezd majd kitisztulni az ég, 23-28 fok körüli meleg várható.
Szerdán sem érkezik front a Kárpát-medencébe, továbbra is kitart a nyárias meleg. A pollenhelyzet folyamatosan rossz, a legtöbb panaszt a parlagfű okozza.
Egy kis eső frissítheti fel a levegőt a következő napokban, de nem kell nélkülözni a napsütést, és a levegő sem hűl le. Kellemes, napos idő valószínű hétvégén is.
Kedden kissé változékonyabbra fordul az idő, időjárási front azonban nem terheli a szervezetet. A szénanáthás tünetek nem enyhülnek.
Kedden is folytatódik az ősz eleji hőség: a legmagasabb nappali hőmérséklet általában 27 és 32 fok között várható.
Hétfőn nem érkezik front térségünkbe, alapvetően kellemes idő ígérkezik. A pollenhelyzet azonban továbbra is rossz.
Egész héten 30 fokos átlaghőmérsékletekkel számolhatunk, a hőmérséklet csak csütörtökön esik vissza valamelyest.
Hétvégén az ország nyugati részén csapadékos idővel, keleten pedig hőséggel számolhatunk. A meleg legkorábban csütörtökön mérséklődik.
Pénteken nyugaton a hidegfrontra, másutt a melegfrontra jellemző panaszok erősödhetnek fel, ahogy egy hullámzó frontrendszer éri el térségünket – figyelmeztet a Meteoklinika.
Napos, csapadékmentes időre számíthatunk az ország nagy részében, a legmagasabb nappali hőmérséklet 29, 34 fok között várható – áll az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésében.
Csütörtökön nem éri el front a Kárpát-medence térségét, nyugodt, kellemes idő lesz. A sok napsütés és a száraz idő miatt azonban tovább romlik a pollenhelyzet.
Országos aszályhelyzetet hirdetett Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter szerdán, így kárenyhítő juttatást kaphatnak azok a gazdák, akik a szárazság miatt szenvedtek el károkat. A kárenyhítő juttatási igénylést november 30-ig kell benyújtani.
Szombatig marad a nyárias idő, 30 fok körüli legmagasabb nappali hőmérséklettel, akkor azonban – főleg a Dunántúlon – inkább ősziesre vált már az időjárás. Igaz, ez sem tart sokáig, jövő héten újra melegebb idő jöhet.