Itt egy újabb rejtett áremelés, már a kávészacskó is vékonyabb
Nemcsak a cigi, a tejföl, a liszt most már a kávé is egyre rosszabb üzlet, amennyiben az eddig megszokott negyedkilós csomag már csak 225 grammot nyom.
Nemcsak a cigi, a tejföl, a liszt most már a kávé is egyre rosszabb üzlet, amennyiben az eddig megszokott negyedkilós csomag már csak 225 grammot nyom.
A harmadik negyedéves inflációs adat megerősítette, hogy a jelenlegi kamatszintet akár 2015 végéig is szükséges lehet fenntartani az inflációs cél teljesüléséhez - mondta Balog Ádám, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke hétfőn az MTI-nek.
Meredeken csökkentették az idei és a jövő évi magyarországi inflációra szóló előrejelzésüket londoni pénzügyi elemzők a várakozásoktól messze elmaradó, negatív szeptemberi inflációs adatok pénteki ismertetése után.
Továbbra is a rezsicsökkentés húzza le az inflációt a Buda-Cash és az Erste elemzői szerint, akik ugyanakkor arra számítanak, hogy az élelmiszerek ára tovább emelkedhet.
A KSH adatai szerint 0,5 százalékkal csökkentek a fogyasztói árak szeptemberben, ilyen mértékű defláció az 1960-as évek óta nem volt.
Az erőteljes bázishatások ismét zéróra vagy negatív tartományba nyomhatták le az éves összevetésű magyarországi inflációt a múlt hónapban - jósolták a pénteki adatismertetés előtti első prognózisaikban londoni pénzügyi elemzők.
Idén csak hajszálnyit romlik a pénzünk értéke a Magyar Nemzeti Bank várakozása szerint, és gyorsabban nő a gazdaság, mint korábban gondolták.
A keddi kamatdöntő ülésen a monetáris tanács várhatóan tartja a 2,10 százalékos alapot. Az MNB egyúttal ma ismerteti legfrissebb inflációs jelentésének fő számait.
Augusztusban 0,2 százalékos volt az infláció éves összehasonlításban – közölte csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Ukrajna devizatartaléka csökkent augusztusban az előző hónaphoz képest, miközben gyorsult a fogyasztói árak emelkedése.
Augusztusban 0,3 százalékra lassult az éves infláció az eurózónában a júliusi 0,4 százalékról az Eurostat előzetes adatai szerint. Az eurózónás infláció 2009 októbere óta nem volt ilyen alacsony.
Negatív tartományba, 0,2 százalékos mínuszba került a fogyasztói árindex éves összehasonlításban júliusban Lengyelországban, 32 év után először - közölte a lengyel statisztikai hivatal szerdán.
Négy és fél éves mélypontra lassult a fogyasztói árak növekedése júliusban Németországban – derült ki szerdán a német statisztikai hivatal tájékoztatójából.
Zéróhoz közeli éves inflációs ütemek várhatók Magyarországon a következő hónapokban is, sőt valószínűleg lesz még negatív adat, az év vége felé azonban már érezhetően gyorsul a drágulási ütem - jósolták a júliusi inflációs adatok keddi ismertetése után londoni pénzügyi elemzők.
0,1 százalék inflációt mért a KSH júliusban. Az előző három hónapban csökkentek a fogyasztói árak. Londoni pénzügyi elemzők zéró körüli éves szintű inflációt vártak júliusra.
Egyre inkább úgy tűnik, Oroszország lábon lövi magát az uniós élelmiszerek importjának betiltásával. Az orosz szankciók ugyanis közvetlenül az átlagembereket is érintik, ráadásul gazdaságilag is húsba vágóak a bejelentett intézkedések. Nem tudják azonnal pótolni az uniós húst, gyümölcsöt, zöldséget, és amivel sikerül helyettesíteni, az rosszabb minőségű és drágább lesz. Mindeközben a szankciókat épp Oroszország legközelebbi szövetségesei kerülhetik meg, a beloruszok és a kazahok komoly hasznot húzhatnak az embargóból. Az orosz gazdaság szekere pedig lejtőre kerülhet, az olaj árának csökkenése még rá is erősíthet erre. Vlagyimir Putyint mégis egyre jobban imádják, azt adja a népnek, ami kell: cirkuszt és kenyeret.
A Központi Statisztikai Hivatal kedden teszi közzé a fogyasztói árak júliusi alakulását, de a Wall Street Journal már megkérdezett szakértőket, akik az év végére 1,1 százalékos inflációt várnak.
A nyugati élelmiszerimportra bejelentett orosz embargó legnagyobb vesztese valószínűleg maga Oroszország lesz – jósolják londoni pénzügyi elemzők. Az egyik legnagyobb londoni gazdasági-pénzügyi elemzőház, a Capital Economics felzárkózó piacokkal foglalkozó közgazdászai közös tanulmányukban azt valószínűsítették, hogy az embargó legjelentősebb oroszországi hatása a magasabb infláció lesz.
A spanyol központi bank az eddiginél némileg derűlátóbban ítéli meg a gazdaság idei és jövő évi teljesítményét részben annak a hatására, hogy nő a spanyol termékek iránti külföldi kereslet.
Az ukrán gazdaságfejlesztési minisztérium azzal számol, hogy idén 6 százalékkal zsugorodik a hazai össztermék (GDP) és az év végén 19 százalék körüli lesz az éves infláció.