#Irán



Iránból kap széltornyot Jászberény

Jászberényben a fürdő előtti, a jelenleg sziklakerttel díszített füvesített területen helyezik el azt a széltornyot, amelyet az iráni Jazd városa ajándékoz a jászsági településnek.





Netanjahu szerint Irán az időt húzza

Irán időhúzásra használja a nukleáris programjáról folyó tárgyalásokat, hogy több ideje legyen atombombája elkészítéséhez - jelentette ki vasárnap Benjámin Netanjahu izraeli kormányfő.


Izrael anyagilag támogatna egy palesztin államot

Egyedül maradhat Izrael Irán ellen? Javított vagy rontott a zsidó állam helyzetén a szíriai polgárháború? Vallási fundamentalista vagy szekuláris fordulat következik Izraelben? A hvg.hu interjúja Ilan Morral, Izrael magyarországi nagykövetével.



Folyik ellenséges tevékenység a magyar kormánnyal szemben – interjú az Információs Hivatal vezetőjével

Vannak olyan információk a birtokukban, hogy a magyar kormány tevékenységét külföldről akadályozni akarják gazdasági érdeksérelmek miatt. Miként arról is tudnak, hogy Erdélyből, Kárpátaljáról nemzetbiztonsági szempontból kockázatos egyének próbálnak meg élni a befektetésekért cserébe könnyített letelepedési szabályokkal – mondta a hvg.hu-nak az Információs Hivatal vezetője. Pásztor István szerint, lehet olyan ország, amely ellenséges szándékokkal juttat pénzt hazai politikai szervezeteknek.




Csak a saját drónját fogta el Irán

Az iráni Forradalmi Gárda vasárnap hivatalosan cáfolta azokat a híreket, hogy előző nap elfogtak volna egy pilóta nélkül működő ellenséges külföldi repülőgépet egy hadgyakorlat során.




Aranyos ajánlattal kecsegtetik Iránt

Az arany-, illetve nemesfém-kereskedelem tilalmára vonatkozó szankciók könnyítését tervezik felajánlani az Iránnal tárgyaló nagyhatalmak Teheránnak, ha a perzsa állam cserében lépéseket tesz a nemrégiben bővített fordói atomlétesítmény bezárására.



Magyarázkodik a külügy egy iráni cikk miatt

Magyarország álláspontja Iránnal kapcsolatban változatlan, ragaszkodik ahhoz, hogy a nemzetközi közösség megbizonyosodhasson az iráni nukleáris program békés jellegéről, egyúttal a problémák diplomáciai megoldása mellett áll ki - közölte a Külügyminisztérium. Arra az iráni hírre reagáltak, hogy Pethő Gyula nagykövet Teheránban egy parlamenti megbeszélésén azt mondta, Magyarország minden szektorban kész az együttműködés erősítésére.