#Irán

Merénylet az iráni elnök ellen

Túlélt egy merényletet Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök, amit szerdán az őt szállító gépkocsioszlop ellen követtek el - közölte az iráni elnöki hivatalt idézve egy libanoni tévéállomás.



Kész az Irán elleni támadás terve

Készen áll az Egyesült Államok Irán elleni támadásának terve arra az esetre, ha Teherán nukleáris fegyverre tenne szert - hangoztatta vasárnap az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnöke.




Ezentúl 950 dollárt érnek az iráni újszülöttek

Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök új népességpolitikát vezetett be, amellyel több gyermek vállalására akarja ösztönözni az iráni családokat, a korábbi, születéskorlátozást előnyben részesítő irányvonalat pedig istentelennek és nyugati importnak nevezte.






Izrael készül a megelőző csapásra?

A Közel-Kelet nagy kérdése ezen a nyáron is, vajon lesz-e háború? Maga az alapkérdés, vagyis hogy lesz-e háború a térségben nem téma Izraelben, mindenki tudja, hogy előbb-utóbb ismét az óvóhelyekre kényszerülnek a polgárok. Kérdés csak az, hogy mikor. A következő háború forgatókönyve meglehetősen nyilvánvaló. Kérdés vajon Izrael végrehajtja e, és mikor a megelőző csapását az iráni atombomba készítői ellen, s vajon megindulnak-e az Iránból támadásba lendített egységek: északról a szír légierő és a libanoni Hezbollah középtávú rakétái, délről pedig a Hamasz rövid és középtávú arzenálja?






Álatomtudósok, CIA-emberrablás: véget érhet az Amiri-saga

Elhagyta Washingtont Sahram Amiri iráni atomtudós, akit Teherán szerint tavaly elrabolt az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA). Az USA szerint a férfi saját akaratából tartózkodott az országban, ahol nemrégiben egymás után bukkantak fel a magukat Amirinek valló álatomtudósokról készült videók.



Irán behívatta a svájci ügyvivőt

Irán behívatta az amerikai érdekeket képviselő svájci ügyvivőt, hogy tiltakozzon Sahram Amiri iráni fizikus "elrablása" ellen - közölte szerdán az állami televízió honlapja.