Az MNB 4 százalékra csökkentette az alapkamatot
Az MNB 25 bázisponttal, 4 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot. A forint árfolyamát nem befolyásolta az előre sejtett hír.
Az MNB 25 bázisponttal, 4 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot. A forint árfolyamát nem befolyásolta az előre sejtett hír.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa ma kamatdöntő ülést tart, az elemzők többsége azt várja, hogy újabb 25 bázispontos csökkentést hajt végre a testület, 4,0 százalékra mérsékelve az irányadó rátát.
Bizonyosra vehető, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa újabb 0,25 százalékponttal, 4,00 százalékra csökkenti az alapkamatot kedden - jósolták egyöntetűen londoni pénzügyi elemzők, a folytatásról azonban nincs egységes álláspontjuk. Matolcsy György jegybankelnök kedden megszólal és az MNB kamatdöntéseiről fog beszélni.
E-mailes és postai kapcsolatvonalat indított a Magyar Nemzeti Bank annak érdekében, hogy a növekedési hitelprogram iránt érdeklődő cégek közvetlenül a jegybank felé is jelezhessék észrevételeiket – közölte a jegybank kedden.
Az elmúlt néhány hónap viszonylagos stabilitása után ismét csökkentek, a fogyasztói árak alapvető drágulási ütemének további lassulására utaltak júniusban a Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs alapmutatói.
Orbán Viktor főtanácsadója a belávárosi Gresham Palace éttermében beszélgetett a Magyar Nemzeti Bank elnökével hétfő délelőtt.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn 100 millió euró értékben kötött a növekedési hitelprogramhoz kapcsolódó devizacsere-ügyletet.
A költségtakarékosság és a hatékonyság-növelés érdekében megújul a bérstruktúra és az SZMSZ a jegybankban: egyebek mellett 25 százalékkal csökken a felsővezetői pozíciók száma, kivezetik a bónusz rendszert, a bérezési rendszer átalakítása pedig az eddiginél nagyobb anyagi biztonságot jelent a munkavállalóknak - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján.
A Magyar Nemzeti Bank arra számít, hogy idén 0,6 százalékkal, jövőre 1,5 százalékkal nő a magyar bruttó hazai termék (GDP), míg a fogyasztói árak 2013-ban 2,1 százalékkal, 2014-ben pedig 3,2 százalékkal emelkednek.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az elemzői várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal 4,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot keddi kamatdöntő ülésén. Ezzel történelmi mélypontra csökkent az alapkamat.
Az elmúlt időszak piaci árfolyamkilengései ellenére is minden bizonnyal folytatódik a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris enyhítési ciklusa, amelyet valószínűleg csak jóval 300 forint feletti euróárfolyam állíthatna meg - vélekedtek pénteki helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.
A Magyar Nemzeti Bank megerősítette, hogy Simon András kommunikációs igazgató távozik a jegybanktól. A szervezet a lépést költséghatékonysági programjával magyarázta.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa egyhangúlag döntött májusban a jegybanki alapkamat 25 bázispontos, 4,50 százalékra történő csökkentéséről - derül ki a kamatdöntő ülés rövidített jegyzőkönyvéből, amelyet szerdán tett közzé az MNB.
Benyújtotta a kormány az Országgyűlésnek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) összevonásáról szóló törvényjavaslatot, így az indítvány elfogadását követően megszűnik a PSZÁF.
Májusban 586 millió euróval 35 308 milliárd euróra csökkentek a jegybank nemzetközi tartalékai – derült ki a Magyar Nemzeti Bank honlapján pénteken megjelent legfrissebb adatokból.
Több szakértő szerint azonban a 2,75 százalékra csökkentett kamat közeledik ahhoz a szinthez, amelyen már veszélybe kerülhet a zloty árfolyama, ahogy a nemzetközi befektetők érdeklődése csökken a feltörekvő piaci eszközök iránt.
A szerb központi bank kedden ismét eurót adott el a dinár árfolyamgyengülésének megállítására.
Három százalék alá csökkentheti alapkamatát jövőre a Magyar Nemzeti bank (MNB) - jósolták keddi előrejelzésükben londoni pénzügyi elemzők.
A jelenlegi enyhítési ciklusban 3,50 százalékig is csökkenhet a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alapkamata anélkül, hogy a forintárfolyam megsínylené - vélekedtek új, felülvizsgált előrejelzésükben londoni pénzügyi elemzők.
A jegybanki monetáris enyhítő programok (QE) kifuttatásával nem lesz gazdasági összeomlás, nem lesz kötvényhozam-emelkedés, de még csak tőzsdei krach sem - írja a MarketWatch hírportál publicistája, Matthew Lynn.