A képviselőházban is többségbe kerültek a republikánusok az Egyesült Államokban
Több mint egy héttel a választás napja után született meg az eredmény.
Több mint egy héttel a választás napja után született meg az eredmény.
Mostanra már biztos, hogy a republikánusok fordítottak a Szenátusban, érdemes tehát megnézni, hogy milyen lehetőségeket nyújt az amerikai parlamentarizmus Donald Trumpnak a hatalma bebetonozására. Eljön-e a demokrácia vége, ha a republikánusok a Képviselőházban is megszerzik a többséget?
Jelenleg úgy tűnik, hogy a törvényhozás mindkét házát viszik a republikánusok.
Lauren Boebert és Marjorie Taylor Greene is kongresszusi képviselő lesz.
Magyarország és Lengyelország a grenadai EU-csúcson is kötözködik, írja a Bloomberg. A Frankfurter Rundschau ugyanerről a két országról beszél: a lap szerint vezetői Donald Trump visszatérésében reménykednek. Az Economist vezércikke azt írja, Ukrajna számára szörnyű, ami az amerikai képviselőházban történt. A Washington Post szerzője szerint Ukrajnának kemény döntést kell hoznia háború és béke kérdésében. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az USA történetében először leváltották a képviselőház elnökét, amit a republikánus Kevin McCarthy maroknyi párttársa hajtott végre, a kárörvendő demokraták segítségével. Az eredmény törvényhozási káosz, akkor, amikor november közepéig össze kellene rakni a már futó pénzügyi év végleges költségvetését, az utolsó pillanatban összefércelt átmeneti helyett.
A kormánygépezetet is hajlandók leállítani a republikánusok radikálisai, csak hogy engedményekre kényszerítsék Kevin McCarthy házelnököt, aki a Joe Biden elnök elleni alkotmányos vádemelési vizsgálattal próbál menekülni a szorításból.
Nem volt egyszerű menet.
Kevin McCarthy az amerikai sajtó szerint olyan engedményeket készül tenni a szélsőjobboldaliaknak, amivel teljesen kiszolgáltatja magát nekik.
Csütörtökön futnak neki újra a választásnak.
Négy kudarccal végződő szavazás után, az ötödik fordulóban sem tudták megválasztani az amerikai képviselőház elnökét. Biden szerint ez már bizony kínos.
A költségvetésben szerepel az Ukrajnának szánt 45 milliárd dollár is.
Félidős választást tartottak az Egyesült Államokban, amelynek során a képviselőház összes tagjáról és a szenátus tagjainak harmadáról döntöttek az amerikaiak. Az előrejelzések szerint az előbbiben várhatóan többségbe kerülnek a republikánusok, az utóbbiban pedig nagyon szorosan alakulhat a verseny. Kövesse velünk az eredményeket!
Kína nem mondott le a szigetről, de minden jel szerint nem is most fogja lerohanni.
Az FBI hétfőn razziázott, a volt elnök pedig igyekszik a lehető legjobban kihasználni az ingyenreklámot.
Az amerikai képviselőház költségvetési bizottsága 2019 óta próbált hozzájutni a volt elnök adópapírjaihoz.