Annyira nincs pénz kórházfejlesztésre, hogy civilek építenek új szárnyat Romániában
Keleti szomszédunknál az elmúlt 30 évben mindössze egy új állami kórház épült. Ezt és az általános állapotokat unta még néhány vállalkozó kedvű román.
Keleti szomszédunknál az elmúlt 30 évben mindössze egy új állami kórház épült. Ezt és az általános állapotokat unta még néhány vállalkozó kedvű román.
Az újdonsült emberminiszter szerint az Orbán-kormány eddig is kellő súlyt helyezett az egészségügy fejlesztésére, és most sem kell “kétségbe esni, a folyamat most áll meg".
Indul az Egészséges Budapest Program (EBP) nevű egészségügyi fejlesztési program is; ennek keretében két tucat kórház 40 milliárdból végezhet el fejlesztéseket, bővítéseket.
Döntött a kormány: öt év alatt 335 milliárd forintból szervezik át a fővárosiak egészségügyi ellátását, építenek három új centrumot. Az első, a budai sürgősségi helye is eldőlt: Kelenföldön lesz, az Etele tér környékén lesz – írja a Népszabadság.
Még keresik az új budapesti szuperkórház helyét, a beruházás ütemezéséről sincs döntés, a vidéki kórházak jelentős részében viszont már 21. századi körülmények között gyógyulhatnak a beteg – derül ki Rétvári Bence államtitkár írásbeli válaszaiból, amelyet Balog Zoltán miniszter megbízásából adott a jobbik Szávay István kérdéseire.
A tatabányai Szent Borbála Kórház központi tömbjének megépítésére és az aktív ellátás fejlesztésére a kormány 4,2 milliárd forint pályázati támogatást ítélt meg, a beruházás teljes összege eléri az ötmilliárd forintot - jelentette be Lukács Zoltán, Tatabánya MSZP-s országgyűlési képviselője.