Mi maradjon meg a Fidesz-korszakból?
Nem minden az ördögtől való, amit a Fidesz az elmúlt 18 hónapban véghezvitt - írja a Kapitalizmus blog szerzője.
Nem minden az ördögtől való, amit a Fidesz az elmúlt 18 hónapban véghezvitt - írja a Kapitalizmus blog szerzője.
A Merkel-javaslat lényege, hogy a kemény becsapódás előtt igyekezni kell fékezni a rossz irányba tartókat. Aki szembemegy ezzel a javaslattal, az elfelejti, hogy a közös valutának nem csak az eurózónához tartozó tagországok számára vannak előnyei, hanem mindenkinek, aki gazdasági kapcsolatokat tart fenn ezekkel az országokkal.
A Moody's leminősítette a magyar állampapírokat, és leminősítéssel fenyegeti a legtöbb európai országot. Világpolitikai bulvár-thriller szemtanúi vagyunk, vagy a hitelminősítő intézmények csak a dolgukat végzik? - A kapitalizmus.hu írása.
Ritkán kapom magamat azon, hogy jó egészséget, kitartást és még hosszú kormányzást kívánok a miniszterelnök úrnak. Az eddigi Rocky Horror Show után szinte soha. De ha véletlenül a parlamenti ellenzékre téved a tekintetünk, ez a jókívánság előbb-utóbb megfogalmazódik.
Az ortodox vallású görögök első szétszóródásakor elsősorban Magyarországon települtek le - olvasható a greekreporter.com internetes oldalon, abban a hírben, amely az athéni Nemzeti Történeti Múzeum új kiállításáról számol be. A magyarországi görögök a 17-19. században fontos szerepet játszottak hazánk gazdasági életében, a kapitalizmus úttörőinek is tekinthetjük őket.
A gazdasági bizonytalansággal járó stressz hatására az úgynevezett szabadpiaci kapitalizmussal bíró országok lakóit nagyobb mértékben fenyegeti az elhízás - derül ki egy friss tanulmányból.
A pénzügyi válság idején sikk lett temetni a kapitalizmust – nemcsak Keynes, de Marx is divatba jött világszerte. Kína példája, vagyis az állami diktatúra által kontrollált piacgazdaság sikere tovább erősítette ezt a hitet. Most azonban éppen a túlköltekező államok csődjét látjuk Európa-szerte, a kínai csoda pedig sokkal törékenyebb, mint gondolnánk – olvasható a Geopoly blogon.
A piacok mindenhatóságát hirdető fundamentalizmus rossz és veszélyes doktrína, különösen, ha a politikai döntéshozatalba is átszivárog. Ezért a politikai döntéshozatalt és a piaci részvételt el kellene különíteni egymástól – vélekedett Soros György a Közép-Európai Egyetem szervezésében a Magyar Tudományos Akadémián tartott előadásában, ahol ezúttal a piaci és a társadalmi értékrendek között húzódó konfliktusokra mutatott rá.
A gazdasági szereplők szerint alapjaiban változtatta meg a kapitalizmust a jelenlegi világgazdasági válság, áll egy friss londoni felmérésben, amely azt is kimutatta, hogy a vállalatvezetők nagy többsége most már támogatja az állami ellenőrzés szigorítását.