Nem lép vissza a II. kerületi időközi választás második fordulója előtt a szocialista induló javára Karácsony Gergely, az LMP parlamenti képviselője, aki döntését a Népszabadságban megjelent cikkében magyarázza meg.
Lévai Katalin a legerősebb ellenzéki jelölt, egymaga több szavazatot kapott a hétvégi időközi választáson, mint a többi ellenzéki induló összesen, ezért nincs ok arra, hogy a szocialistáknál tíz százalékkal alacsonyabb eredményt elérő LMP úgymond rehabilitálja - fogalmazott Mesterházy Attila az LMP frakcióvezetőjének címzett levelében, amelyben kimondatlanul is azt kéri, hogy a párt léptesse vissza a II. kerületi választáson induló jelöltjét.
Korábbi ígéretének betartására, vagyis visszalépésre kérte szerdán az MSZP szervezési igazgatója a II. kerületi időközi parlamenti választások második fordulója előtt Karácsony Gergelyt, az LMP képviselőjelöltjét. Molnár Zsolt szerdai budapesti sajtótájékoztatóján hozzátette: nem elég a fotelból elégedetlenkedni, hanem részt kell venni a második fordulóban.
A második kerületi időközi választás eredményét lehet sokféleképpen magyarázni, lehet alacsonynak hazudni a valójában e műfajban magas részvételt, de ettől még tény marad: a választás nyertese a Fidesz mellett a szocialista párt; mindenki más - az LMP, a Jobbik és a Jer Egyet Szexelni nevű szervezet - veszített.
A Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt. közleményben utasította vissza, hogy "a hétvégi időközi országgyűlési választás kampányának finisében" a Lehet Más a Politika Párt képviselőjelöltje "alaptalan vádaskodással a céget és annak elnök-vezérigazgatóját pártpolitikai célokra próbálta felhasználni" - írta az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében a cég.
Az MSZP és az LMP jelöltje szerint a vasárnapi időközi választás túlmutat a II. kerületen. A kampányban is kiderült: a tét nem egyetlen parlamenti mandátum, hanem a Fidesz törzsterületén lemérni, mekkora az ellenzék támogatottsága.
Lemondásra szólította fel a Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt. vezérigazgatóját az LMP. A párt arra hivatkozik, hogy az atlatszo.hu portál szerint Baji Csaba cége szerződésben állt, és havi négyezer eurót számlázott az MVM offshore ügyeiben "már gyanúsított státuszú" Szász Andráshoz köthető spanyol cégnek.
Közös nyilatkozat tételére hívta fel képviselőjelölt-társait Karácsony Gergely, II. kerületi LMP-s egyéni jelölt az Országgyűlés előtt szereplő, kerületet különösen érintő kérdésekkel kapcsolatban.
1956 a nemzeti egység pillanata volt, mert a hazug diktatúrát a forradalom alatt is kiszolgáló törpe kisebbséget leszámítva, egységbe olvasztotta a nemzetet – mondta a Lehet Más a Politika (LMP) ,56-os ünnepi megemlékezésén Karácsony Gergely.
Összegyűjtötte és leadta a II. kerületi időközi országgyűlési képviselő-választáson induláshoz szükséges ajánlószelvényeket az LMP jelöltje, Karácsony Gergely.
Nincs kőbe vésve a Fidesz választási reformkoncepciója, a kormánypárt néhány alapvető tézistől eltekintve nyitott az ellenzék javaslataira – jelentette ki Lázár János egy keddi bizottsági meghallgatáson, ahol a többi parlamenti párt képviselőinek válaszolt. Pártja többek között kész csökkenteni a bejutási küszöböt, változtatni a kopogtatócédula-gyűjtés jelenlegi rendszerén, igaz, Lázár a legfontosabb kérdésekre nem válaszolt. Így arra sem, miért akarja túlkompenzálni a győztes képviselőket a Fidesz, és miért ragaszkodik a második forduló eltörléséhez.
A Lehet Más a Politika (LMP) a II. kerületi időközi választáson a csalódottakat akarja megnyerni, és bízik egy olyan eredményben, ami azt mutatja, hogy az embereknek elegük van az elmúlt másfél év politizálásából.
Az LMP jelöltje, Karácsony Gergely, valamint a civilek és az MSZP által támogatott Lévai Katalin is hajlandó a második fordulóban visszalépni, ha ez kell ahhoz, hogy legyőzzék a Fideszt a II. kerületi időközi országgyűlési képviselőválasztáson - derült ki a Népszabadság pénteki számában a két jelölttel megjelent közös interjúból.
Az LMP azzal a céllal vág neki a II. kerületi időközi parlamenti választásnak, hogy elnyerje ezt a képviselői mandátumot – jelentette ki vasárnapi, budapesti sajtótájékoztatóján Karácsony Gergely. Az eseményen a képviselőjelölt és a párt egyik aktivistája nagy nyomású vízsugár segítségével írta a járdára kampányszlogenjüket.
Az LMP Karácsony Gergely parlamenti frakcióvezető-helyettest indítja a főváros II. kerületében az időközi országgyűlési választáson – jelentette be kedden Szél Bernadett választmányi szóvivő.
Demagógnak tartja a parlamenti képviselők számának csökkentéséről szóló licitet, sajnálatosnak az ajánlószelvény-gyűjtési rendszer fenntartására irányuló szándékot Karácsony Gergely, az LMP szakpolitikusa. Az ellenzéki képviselő a Political Capital által létrehozott Választásirendszer.hu oldalon fejtette ki véleményét a választási szisztéma átalakításáról, hangsúlyozva: pártja megtartaná a kétfordulós vegyes rendszert, mert az lehetőséget ad az arányosság és a kormányozhatóság elvének összeegyeztetésére. Lehetővé tennék ugyanakkor, hogy a választók a listás jelöltekkel kapcsolatban is kifejezhessék preferenciáikat.
Bibó István születésének 100. évfordulója alkalmából az LMP javaslatot terjeszt a Fővárosi Közgyűlés elé, hogy Budapest belvárosában viselje tér vagy utca a XX. század egyik legnagyobb magyar politikai gondolkodójának nevét - írta közleményében Kaltenbach Jenő és Karácsony Gergely.
Egyre nagyobb a nyomás az LMP vezetőségén, hogy gondolja újra a legkisebb ellenzéki párt politikáját és vegye át a belső vitái miatt bénult, fokozatosan zsugorodó MSZP helyét a "váltópárti" pozícióban. A stratégián és a 2014-es választási programon már külön bizottság dolgozik, ám a tagság egyre feszültebb és türelmetlenebb, ami időnként indulatos belső vitákhoz, máskor politikai bakikhoz vezet.