Lehet, hogy érdemes lecserélnie a Google keresőt erre
Az Ecosia a Google-éhez hasonló keresőmotor, ám egy fontos dologban eltér tőle. Akik használják, a fák fennmaradásáért is tesznek valamit.
Az Ecosia a Google-éhez hasonló keresőmotor, ám egy fontos dologban eltér tőle. Akik használják, a fák fennmaradásáért is tesznek valamit.
A rájuk kiszabott, sokmilliárdos uniós büntetés után a Google nem viaskodik tovább, lehetővé teszi, hogy a felhasználók új androidos telefonjuk első használatba vételekor eldöntsék, melyik böngészőt és keresőmotort akarják használni telefonjaikon. A kicsinek tűnő módosítás a Google-nak idővel nagyon is fájhat.
Akárcsak a Google, orosz megfelelője, a Yandex is több fába vágja bele a fejszéjét. Legutóbb például egy androidos okostelefonnal rukkolt ki.
A Google segítségével szinte bármilyen információhoz könnyedén hozzájuthatunk, rákereshetünk amire csak akarunk, ugyanakkor a Yale Egyetem kutatói kísérletekkel igazolták, hogy a legnépszerűbb kereső használata könnyen túlságosan magabiztossá tehet bennünket: a tudásunkat és a műveltségünket is túldimenzionálhatjuk általa. Arról nem is beszélve, hogy a könnyen szerzett információ könnyen is megy.
Saját keresőmotorral rukkol elő az az olasz matematikaprofesszor, akinek kutatási eredményei annak idején a Google egyik alapját képezték.
Az online keresés megváltoztathatja, hogyan emlékszik az agyunk az információkra. A Columbia Egyetem kísérletsorozatában bebizonyították, hogy hajlamosabbak vagyunk jobban emlékezni a dolgokra, ha úgy gondoljuk, nem fogjuk online megtalálni és kisebb valószínűséggel emlékszünk, ha tudjuk, az adat online elérhető.