Néhány napon belül kétszer is meghackelték az Acert
A Desorden nevű hackercsapat büszkén újságolta el a weben, hogy sikeres kibertámadást hajtott végre az Acer ellen. Majd aztán megint. Céges és felhasználói adatok kerültek rossz kezekbe.
A Desorden nevű hackercsapat büszkén újságolta el a weben, hogy sikeres kibertámadást hajtott végre az Acer ellen. Majd aztán megint. Céges és felhasználói adatok kerültek rossz kezekbe.
Még szeptemberben érte támadás azt az argentin kormányzati adatbázist, ami az állampolgárok személyes adatait tartalmazza.
Az államokhoz köthető összes kibertámadás több mint felét, 58 százalékát Oroszországból hajtották végre az elmúlt évben – ez derül ki a Microsoft friss jelentéséből. A legtöbb kibertámadást azonban nem az államok, hanem a közönséges kiberbűnözők követik el, akik többnyire nem információt, hanem pénzt akarnak áldozataiktól. A Microsoft szerint a ma ismert támadások 99 százalékát vissza lehetne verni a többfaktoros hitelesítéssel – a szinte minden szolgáltatásban elérhető funkcióval, amit csak be kellene kapcsolni.
Nemrég egy 125 GB-os adatcsomagot tett közzé valaki az interneten, ami még a Twitch forráskódját is tartalmazza.
Egy 125 GB-os torrentfájlt osztott meg valaki nemrég a 4chan nevű oldalon, ami a Twitch-től ellopott adatokat tartalmazza. A támadó azt állítja, hamarosan még több adatot tesz majd közzé.
Kell hozzá egy pont a megfelelő helyre elhelyezett adóvevő és egy androidos telefon, rajta egy külön alkalmazással – szóval azért nem annyira egyszerű ez.
Az orosz államhoz köthető kibertámadások során parlamenti képviselők, kormányzati tisztviselők, újságírók és civil aktivisták adatait lopják el.
A rendszer összeomlása miatt két nappal meghosszabbítják az első fordulót, a szavazás pedig hétfőn reggel 7-től folytatódik.
A Microsoft arra figyelmeztet, hogy a kiberbűnözők fertőzött Office-fájlok segítségével férkőznek hozzá a számítógépekhez.
Sokkal felkészültebben érné a magyar bankokat a tavalyihoz hasonló eset, amikor kiberbűnözők zsarolták meg őket. Egy kiberbiztonsági rendelet is készül a jegybank informatikai felügyeleti főosztályának vezetője szerint, és nemsokára érkezik egy új uniós direktíva is, a változások pedig mindenkit érinteni fognak.
Utólag fedezték fel a behatolást, az afganisztáni evakuálást állítólag nem érinti.
A T-Mobile folyamatosan vizsgálja, hogy összesen hány ügyfél adatiat sikerült megszerezniük a hackereknek. A cég most egy újabb tétellel frissítette az eddigi listát.
A nemzetközi sajtóban elterjedt hírek szerint súlyos biztonsági incidens történhetett a T-Mobile USA-nál. Az operátor már vizsgálódik.
A kormány a pandémia alatt hatszor hivatkozott arra, hogy nem a kormányzati IT-rendszerek hibái, hanem ismeretlen hackerek tehettek az összeomlásokról.
Újabb célpontot találtak maguknak a kiberbűnözők az Egyesült Államokban. Ezúttal Indiana állam egyik kórházára szabadították rá a zsarolóvírust, ami nemcsak a 315 ágyas indianapolisi egységet bénította meg, de többek között a közegészségügyi központokat is.
A Sophos új, tavalyi éves adatokat összegző tanulmánya szerint az elmúlt évben az oktatási szektorban okozták a legnagyobb károkat a zsarolóvírusok – itt volt a legtöbb támadás és a legmagasabb helyreállítási költségek.
Az Európai Unió, az Egyesült Államok és a NATO is a kínai államot tartja felelősnek.
A ZeroX nevű hackercsoport még 2020-ban tört be a szaúdi Aramaco rendszerébe, ahonnan rengeteg érzékeny adatot loptak el.
Félezer üzletet volt kénytelen bezárni a Coop Sweden, amely csak az egyik áldozata a világszerte több szervezetet érintő kolosszális kibertámadásnak.
A munkahelyünk ellen is felhasználhatják a kiberbűnözők mindazt, amit a Facebook-profilunkon találnak. A módszer sikeressége abban is rejlik, hogy szívesen osztunk meg tartalmakat a kutyánkról.