Litvániában korlátozzák a Fehéroroszországba és Oroszországba kivihető eurómennyiséget
Litvániából legfeljebb hatvan eurót lehet kivinni készpénz formájában Fehéroroszországba és Oroszországba. A döntés más valutákra egyelőre nem vonatkozik.
Litvániából legfeljebb hatvan eurót lehet kivinni készpénz formájában Fehéroroszországba és Oroszországba. A döntés más valutákra egyelőre nem vonatkozik.
A Pénzcentrum szerint a koronavírus járvány terjedésének tömeges megbetegedési fázisára készülnek.
Magyarország a világ egyik legnagyobb exportőre ennek az alapanyagnak, de mostantól nem lehet kivinni az országból.
Nem Soros, nem a spekulánsok, hanem a magyar mezőgazdasági termékeket külföldön értékesítő kereskedők tudnak keresni a forint gyengülésével. Egyelőre.
Van még potenciál a hazai nagyvállalatok export tevékenységében, hiszen közel kétharmaduk alig vagy egyáltalán nem értékesít külföldre. Az exportálásban az ipari cégek a legaktívabbak, míg a többi szektorra ez csak kismértékben jellemző – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index kutatás legutóbbi eredményeiből.
Meglehet, hogy pont az orosz-ukrán konfliktus miatt dönthet úgy az USA, hogy felhagy a gázexport korlátozásával? Ez pedig alapjaiban változtathatná meg a Föld nemcsak energiai, ipari, hanem politikai térképét is.
A NAV-botrány kellemetlen személyes és politikai következményei mellett a kormánynak azért is van oka tartani az ügytől, mert ha bebizonyosodna, hogy Horváth Andrásnak igaza van, a magyar gazdaság teljesítményéről kiadott hivatalos adatok sem maradnának érintetlenek. Kiderülhet ugyanis, hogy az adócsaló ügyletek miatt jóval nagyobb gazdasági teljesítményt mutat ki a statisztika, mint amekkorát valójában nyújt a gazdaság.
A várakozásokat némileg túlteljesítve Kína exportja 14,7 százalékkal, az import 16,8 százalékkal nőtt áprilisban az egy évvel korábbihoz hasonlítva – jelentette a kínai fővámhivatal szerdán.
Az euróövezeti országok gyengélkedése ellenére továbbra is csúcson van a német export: a statisztikai hivatal kedden ismertetett adatai szerint tavaly már az év első tizenegy hónapjában meghaladta a kivitel az ezer milliárd eurót, amit először 2011-ben értek el a német vállalatok.
Idén az első negyedévében a kivitel volumene 1,6, a behozatalé 0,9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi szintet - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.
Februárban a német áruexport 84 milliárd euróra emelkedett a januári 78,6 milliárdról, és 21 százalékkal meghaladta a tavaly februári 69,4 milliárdot is.