Litvániában korlátozzák a Fehéroroszországba és Oroszországba kivihető eurómennyiséget
Litvániából legfeljebb hatvan eurót lehet kivinni készpénz formájában Fehéroroszországba és Oroszországba. A döntés más valutákra egyelőre nem vonatkozik.
Litvániából legfeljebb hatvan eurót lehet kivinni készpénz formájában Fehéroroszországba és Oroszországba. A döntés más valutákra egyelőre nem vonatkozik.
A Pénzcentrum szerint a koronavírus járvány terjedésének tömeges megbetegedési fázisára készülnek.
Magyarország a világ egyik legnagyobb exportőre ennek az alapanyagnak, de mostantól nem lehet kivinni az országból.
Nem Soros, nem a spekulánsok, hanem a magyar mezőgazdasági termékeket külföldön értékesítő kereskedők tudnak keresni a forint gyengülésével. Egyelőre.
Önti a kormány a pénzt a kisvállalkozások külpiacra lépésének támogatásába, a cégek mégis nehezen kapnak hitelt. De miért?
Van még potenciál a hazai nagyvállalatok export tevékenységében, hiszen közel kétharmaduk alig vagy egyáltalán nem értékesít külföldre. Az exportálásban az ipari cégek a legaktívabbak, míg a többi szektorra ez csak kismértékben jellemző – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index kutatás legutóbbi eredményeiből.
Hatalmas tempóban növekszik az ázsiai piacok, különösen Kína borfogyasztása. A franciák mindenkit megelőznek a Távol-Keletre irányuló exportjukkal, ám a magyar borászatoknak is bőven lehet keresnivalójuk Kínában.
Meglehet, hogy pont az orosz-ukrán konfliktus miatt dönthet úgy az USA, hogy felhagy a gázexport korlátozásával? Ez pedig alapjaiban változtathatná meg a Föld nemcsak energiai, ipari, hanem politikai térképét is.
A NAV-botrány kellemetlen személyes és politikai következményei mellett a kormánynak azért is van oka tartani az ügytől, mert ha bebizonyosodna, hogy Horváth Andrásnak igaza van, a magyar gazdaság teljesítményéről kiadott hivatalos adatok sem maradnának érintetlenek. Kiderülhet ugyanis, hogy az adócsaló ügyletek miatt jóval nagyobb gazdasági teljesítményt mutat ki a statisztika, mint amekkorát valójában nyújt a gazdaság.
Ukrajna igen közel jár ahhoz, hogy társulási egyezményt írjon alá az Európai Unióval, és ezzel meginduljon az európai integráció útján. Meg ahhoz is, hogy csődbe menjen. Oroszország eközben egyáltalán nem hajlandó elengedni a volt Szovjetunió egykori ékkövét, inkább a saját gazdasági uniójába csatornáznák be az ukránokat. A terület "csatatérré" vált, az eddig puffernek tartott országért intenzív csatározás indult.
A várakozásokat némileg túlteljesítve Kína exportja 14,7 százalékkal, az import 16,8 százalékkal nőtt áprilisban az egy évvel korábbihoz hasonlítva – jelentette a kínai fővámhivatal szerdán.
Rekordot döntött tavaly Lengyelország exportja: a statisztikai hivatal csütörtökön közzétett adatai szerint 142 milliárd eurót tett ki, ami 3,8 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
Az euróövezeti országok gyengélkedése ellenére továbbra is csúcson van a német export: a statisztikai hivatal kedden ismertetett adatai szerint tavaly már az év első tizenegy hónapjában meghaladta a kivitel az ezer milliárd eurót, amit először 2011-ben értek el a német vállalatok.
Júniusban fellendült Svájc exportja a májusi visszaesés után, az első félév azonban még a gyengülés jeleit mutatja.
Idén az első negyedévében a kivitel volumene 1,6, a behozatalé 0,9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi szintet - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.
A járműipari keresletnek köszönhetően a külkereskedelem forint- és devizaértékeinek kétszámjegyű bővülését regisztrálta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) tavaly.
A júliusban kissé gyorsuló exportdinamika ellenére a kivitel növekedésének lassulásra számítanak az elemzők.
Gyorsult az export növekedési üteme júliusban. A 6,198 milliárd euró (1.658 milliárd forint) értékű kivitel éves összehasonlításban 6,6 százalékkal volt több az egy évvel korábbinál az előzetes adatok alapján, míg az előző hónapban 3,1 százalék volt az éves növekedés - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal pénteken.
A válság, s az azt követően kialakuló globális trendek egyik nagy tanulsága a fokozott óvatosság az exportpiacokon is. Ma már nem elegendő ugyanis csak arra figyelni, hogy egy adott cég célországa mennyire biztonságos, az egyre jelentősebb re-export miatt azt is jó feltérképezni, hogy ki a végső vevő. Ha ugyanis a végső vevő nem fizet, dominóként dőlhet össze az egész fizetési láncolat – olvasható a Coface Hungary elemzésében.
Februárban a német áruexport 84 milliárd euróra emelkedett a januári 78,6 milliárdról, és 21 százalékkal meghaladta a tavaly februári 69,4 milliárdot is.