A magyar államháztartás fenntarthatósága közepes kockázatú
Közepes kockázatúként sorolta be Magyarországot az Európai Bizottság az államháztartás fenntarthatóságának szempontjából a témáról szerdán közzétett átfogó jelentésében.
Közepes kockázatúként sorolta be Magyarországot az Európai Bizottság az államháztartás fenntarthatóságának szempontjából a témáról szerdán közzétett átfogó jelentésében.
Több mint 300 milliárd dollárnyi devizaadósság törlesztése válik esedékessé az idén Közép- és Kelet-Európa országaiban, ennek jelentős hányada a külföldi tulajdonos bankokkal és anyavállalatokkal szemben fennálló hitel - áll a Fitch Ratings csütörtökön Londonban kiadott átfogó térségi elemzésében, amely Magyarországot a közepes külső finanszírozási kockázatúak közé sorolja.
A hitelintézeti körben a legnagyobb kockázatot az idén a hitelminőség markáns romlásának folytatódása, és az ebből adódó nagyarányú veszteség jelentheti a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) szerint, így a kockázatok kezelésében felértékelődik az állam szabályozói és felügyelői szerepe.
A Forbes üzleti magazin óvatosságra inti azokat a befektetőket, akik magyar, török vagy pakisztáni állampapírokat vásárolnának, tekintettel azok magas hozamára. Nemcsak ezen országok csődje, de a valutáik leértékelődése is kockázatot jelent - figyelmeztet a lap.
Megerősítette Ausztria lehető legjobb, "AAA" szintű szuverén adósi osztályzatát szerdán a Fitch Ratings, arra a véleményére hivatkozva, hogy nem tart a kelet-európai banki érdekeltségek veszteségeinek kedvezőtlen ausztriai hatásától.
Aggodalmukat fejezték ki kelet-európai uniós tagországok bankfelügyeletei a szerintük "félrevezető és leegyszerűsítő kommentárok" miatt, amelyekkel országaik pénzügyi szektorának kockázatait illetik. Állásfoglalásuk szerint ezek a megnyilvánulások árthatnak a térség gazdaságának és bankjainak egyaránt.