Kellemetlen eredményre jutott a férfiak kockázatvállalását vizsgáló kutatás
A bizonytalan kimenetelű döntések esetében hasonlóan kockázatkerülők a nők és a férfiak, van azonban közöttük egy lényeges különbség – állítják amerikai kutatók.
A bizonytalan kimenetelű döntések esetében hasonlóan kockázatkerülők a nők és a férfiak, van azonban közöttük egy lényeges különbség – állítják amerikai kutatók.
Egy új kísérlet szerint akár veszélyes is lehet a világszerte az egyik legtöbbet szedett fájdalomcsillapító pszichére gyakorolt mellékhatása.
Amikor azt mondják, hogy becsap a saját agyunk, a legkönnyebben valamilyen látványos optikai csalódásra gondolnak. Pedig ez nem csak játék, a gazdasági döntéseink gyakran nem azért rosszak, mert buták vagyunk, hanem azért, mert csak rosszul lehet érzékelni valamit. A közgazdasági elméleteket bemutató sorozatunk újabb részében téves érzékelésről folytatott kutatásokat mutatunk be.
Több mint 650 milliárd forint új lakáshitel került 2017-ben a piacra, ami 39 százalékos növekedést és többéves csúcsot jelent. A hitelfelvevők 46 százaléka azonban az elemzők szerint komoly kockázatot vállalt: a törlesztőrészleteket maximum egy évre rögzítették.
Egy amerikai kutatás szerint nagy nyomás alatt másként döntenek a nők és a férfiak. De ki veszíti el jobban a fejét?
Az Országgyűlés KDNP-frakciója szerint a bankok által realizált nyereség aránytalanul nagy mértékben meghaladja az általuk vállalt pénzügyi kockázatot, ami erkölcsileg vállalhatatlan és szembe megy a társadalmi igazságossággal. Érdemes lenne ezért nagyobb kockázatvállalásra kényszeríteni a pénzintézeteket – derül ki a képviselőcsoport hétfőn közölt állásfoglalásából.