Sírva üzent a kollégáinak egy korrupcióért elítélt volt rendőr – videó
A férfi elrettentés céljából mesélte el történetét.
A férfi elrettentés céljából mesélte el történetét.
António Costa portugál miniszterelnök kedden mondott le, a lehallgatási jegyzőkönyvekben azonban António Costa Silváról volt szó, aki a minisztere.
Portugália nem Magyarország. Van, ahol semmilyen érdek nem írhatja felül a szabályokat és a helyiek jogos érdekeit. És ahol a kormányfői székbe kerül a korrupciógyanú. Íme a botrányba fulladt projektek, valamint a vizsgálatok célpontjául szolgáló hazai és külföldi vállalatok.
A közbeszerzésre egy cég jelentkezett.
"Jelen projekt teljes mértékben alkalmas viszont arra, hogy esélyt adjunk az itt élő embereknek és ezáltal egy szebb jövőkép kialakítását tesszük lehetővé számukra" – állt a honlapjukon, amíg elérhető volt.
António Costa irodájában a nap folyamán tartott házkutatást a rendőrség, és korrupció gyanújával őrizetbe vette a hivatalvezetőjét.
A rendőrök egy korrupciós nyomozás során jutottak el a kormányfői rezidenciára.
A Schadl-ügy egyik legérdekesebb szálával foglalkozott a bíróság kedden. A vád szerint a Schadl-Völner páros megpróbált egy egymilliárd forintos pályázatra rákavarni, ez viszont nem jött össze nekik. A motor egyik feltalálója tanúként vallott a bíróságon, vallomásában pedig felbukkant még Orbán Győző is.
De jön egy államtitkár, Steiner Attila is tanúként jön a volt tárca nélküli miniszter mellé.
Az épületet már a lélegeztetőgépek beszerzése után, 2021-ben vásárolták meg.
Crescenzio Rivellini először úgy vette fel a nőt asszisztensének, hogy az ki sem költözött Brüsszelbe, majd azután újított szerződést a cégével, hogy már az OLAF-nak tett nyilatkozatuk alapján is egy párt alkottak.
Folytatódott a Schadl-ügy tárgyalása, ezúttal ő kapott szót, kérdezett tanúkat, és beszélt a saját verziójáról. Schadl szerint ő megállapodott F. Miklóssal és N. Gáborral is, hogy finanszírozza az irodáik működését, fizetést ad nekik, ők pedig cserébe az irodáik osztalékából fizetnek neki vissza. Szerinte mindenről megállapodás volt szóban, vagyis nem történt korrupció, főleg, hogy kevesebbet kapott vissza, mint amennyit az irodák működésébe invesztált.
A végrehajtói kar elnöke állítja, hogy kölcsönöket adott és szóbeli megállapodásokat kötött, ezek miatt dőlt hozzá a pénz a kinevezett végrehajtók osztalékából.
A Schadl–Völner-ügy koronatanúja, F. Vivien a tárgyalás során többször önmagának is ellentmondott, majd arról beszélt, hogy nem tényszerűek az ügyészségnek tett vallomásai. Az ügyészségnek ugyan vannak bizonyítékai az ő vallomásán kívül is, ám a korrupciós botrány mozaikjának egyik legfontosabb darabja hiányozhat.
Korrupcióval vádolják Sali Berisha volt albán miniszterelnököt és két másik embert, közöttük a vejét. Az ügy egy hajdan állami tulajdonban lévő tiranai ingatlan privatizációjával kapcsolatos - közölte vasárnap az ügyészség.
Ő vizsgálja ki az érkező korrupciós panaszokat.
S. Tímea a szigetszentmiklósi és a fonyódi irodát vitte úgy, hogy mindkét iroda végrehajtója fizetett Schadl Györgynek, és egyikük sem dolgozott érdemben. Mindkét végrehajtó, F. Miklós és N. Gábor is beismerte tavasszal, hogy valóban fizettek Schadlnek. A tanú szerint a szigetszentmiklósi irodából Schadl 40-70 millió forintot szedett ki, ráadásul legalább három alkalommal.
Több hónapos eltiltás várhat az illegális fogadási botrányba keveredett olasz focistákra, egyikőjük már meg is egyezett az ügyészséggel.
Elkezdődött Sebastian Kurz pere.
F. Vivien vallomása az ügyvédek szerint feltételezésekre épült, valós infói nem voltak a végrehajtói karon belüli kapcsolatrendszerekről. Ugyanígy nem tudott semmit az ügyvédek szerint Völner Pál és Schadl György kapcsolatáról sem. F.-et keményen faggatják a bíróságon, vallomásában pedig valahogy még a Burger King is előkerült.