Washington Post: Ez az emberi jogok horrorjának a vb-je volt
Argentína nyert, az emberi jogok nem.
Argentína nyert, az emberi jogok nem.
Putyin olyan durván rombolja az országa hitelét, hogy akár amerikai ügynök is lehetne. De miért segítené Nyugat (később) Oroszországot? Mi jön Izraelben? A többi között erről írnak a nemzetközi lapok. A hvg360 szemléje.
A magyar-szerb határzár finoman szólva sem száz százalékos.
Az EU energiáit leköti a háború, de ettől még foglalkoznia kell a lehetséges bővítéssel. Kaili vesztegetési ügye nagyon súlyos, de alighanem egyedi ügy. Európa a tipikus formáját futja: kicsiben bonyolult, mutyizik, erősen hajlik a megegyezésre, viszont nagyban vonzó, ellenállóképes és még mindig a béke gépezete. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Lengyelországnak még soha nem volt ekkora esélye, hogy elfoglalja az őt megillető helyet a földrészen, amióta csak kiszakadt az orosz érdekövezetből, de be kell tartania a szabályokat.
Az új béke vége című kommentárjában a Jeruzsálemi Héber Egyetem világszerte ismert és elismert történészprofesszora azt írja, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök a háborúval olyan korszak felé tereli az emberiséget, amely rosszabb lehet minden eddiginél.
Most akkor átjutnak a határkerítésen a menekültek, vagy mégsem? Az izraeli törvényhozás volt elnöke szerint Izrael lassan kezd olyan lenni, mint Magyarország vagy Lengyelország. Erdogan török elnök autokrata fordulatát látják. Válogatás a világlapok írásaiból.
Volodimir Zelenszkij és két tábornoka arról beszélt az Economistnak, hogy meghatározó lesz, mennyire sikerül megerősíteniük a tüzérségüket, hogy Putyin újra meg fog indulni Kijev felé, és hogy mi látszik most a hadseregük számára az első számú feladatnak. Szóba kerül a békekötés is - erről mást gondol az ukrán elnök és mást a katonai vezetői.
Az egy nemzedékkel korábbi elődökkel szemben a mai tekintélyuralmi rendszerek vezetői nem hagyják magukat egykönnyen kiszorítani a hatalomból – írja véleménycikkében Caroline de Gruyter, a portál rendszeres szemleírója, aki dolgozik a Foreign Policynek is, de ez a cikke eredetileg szűkebb hazájában, Hollandiában, az NRC nevű lapnál jelent meg.
A legújabb HVG Extra Pszichológia magazinban az élet értelmének nyomába eredtünk.
Le Pentől Orbánig az egész európai szélsőjobb ujjong a Katargate láttán. Az Integritási Hatóság vezetője, Bíró Ferenc szerint megfelelő jogkört kaptak a korrupcióellenes küzdelemhez. A Nyugatnak segítenie kell Ukrajnának, hogy az tovább bírja, mint Oroszország. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Miközben az EP-ben máris hullanak a fejek és kattannak a bilincsek a korrupciós ügyben, itthon zavartalanul folytatódik a lopás - írjuk az e heti HVG-ben, de olvashat benne olyanokról is, akik soha nem nyertek semmit, továbbá kritikát Csunderlik Péter új könyvéről és portréinterjút a Larry főszereplőjével, Vilmányi Benettel.
A Politico úgy értesült, hogy Lengyelország kiszáll a jogállamisági vitából, szeretnének hozzájutni az uniós forrásokhoz.
Orbán számára óriási vereség az uniós alku – mondta a Die Weltnek Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund elemzője.
Az EU-t nem darálta be az orbáni vétókrácia, de nincs vége a küzdelemnek. A magyar kormányfő hatalmát képező kegyencrendszer oly mély gyökereket eresztett, hogy némi intézményi reformmal nem lehet felszámolni. Most minden attól függ, következetesen megy-e tovább a Bizottság és a tagok együttese az új úton. Válogatás a világlapok írásaiból.
A jogállami mechanizmus a jövőt illetően olyan, mint egy fedezetlen csekk. Az európai partnerek túl sokáig csak nézték a fejleményeket. Lapszemle.
A magyar kormányfő és az általa kézben tartott sajtó évek óta terjeszti a propagandát és az be is jött – eddig. Ám napról napra erősödik a kétely a kormány irányvonalát illetően – írja Budapestről a legnagyobb német lap Kelet-Közép-Európával foglalkozó tudósítója.
Orbán Viktornak 12 milliárd oka van, hogy végre megtegye, amit az EU elvár tőle. A Katargate ajándék az EU bírálóinak. Mi értelme annak, hogy az osztrák kormány megakadályozta Románia és Bulgária csatlakozását a schengeni övezethez. Válogatás a világlapok írásaiból.
A külföldi lapok eltérően magyarázzák az az EU és a magyar kormány között létrejött elvi megállapodást a kohéziós alapok és a helyreállítási terv Magyarországra jutó pénzeinek zárolásáról.
Az Európai Parlamentnek a Kaili-botrányban példát kell mutatnia átláthatóságból, különben ki van téve annak a veszélynek, hogy elveszti a legitimációját, noha az minden felhatalmazásának az alapja, figyelmeztet véleménycikkében a német üzleti körök lapjának brüsszeli irodavezetője.