Der Standard-kommentár: Mi kell a népfelkelések sikeréhez?
A kép elég lehangoló.
Kína világszerte példakép az autokraták számára. Putyin nem csak Ukrajna, hanem az európai értékrend ellen is harcol. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az Unió megköveteli, hogy tagjai fogadják el a jelenlegi európai határokat. Magyaroroszág is elfogadta ezt 2004-es belépésekor. Orbán nacionalizmusa azért zavaró, mert szándékosan az ellenkező irányba tart, írja a hírügynökség cikkének szerzője.
A török elnök és a magyar kormányfő miatt bizonytalan a NATO bővítése, Orbán populizmusa és a balti államok retorikája folyamatosan próbára teszi az európai egységet, visszatér az Európában pestissel felérő nacionalizmus
Az Európai Bizottság a jogállamiságért is felelős alelnöke úgy látja, hogy kezdi meghozni gyümölcsét a brüsszeli taktika, az a javaslat, hogy az Európai Unió egyelőre ne fizessen ki több mint 13 milliárd eurót Magyarországnak.
A kormány körülbelül hat és fél millió embert ért el ilyen módon hirdetésekkel és célzott politikai üzenetekkel a választási kampány során, írja a brit lap.
Szergej Lavrov orosz külügyminisztert nem engedték oda az EBESZ-találkozóra. Egyre inkább keresztet vethet legfontosabb európai tervére a kínai elnök. Jajongás helyett a demokrácia erősségeiről kellene beszélni végre, figyelmeztet Fareed Zakaria. Válogatás a világlapok írásaiból.
A német közszolgálati rádió szerint a magyar miniszterelnök körül végül elfogyott a levegő a Putyin-barátsága miatt, és mivel Magyarország gazdaságilag is nagy bajban van, a pénzek befagyasztása most már tényleg hatékony ütőkártya az unió kezében.
Ursula von der Leyen az Orbán-kormánnyal és az Oroszországgal szembeni fellépéssel nem csak bizottsági elnök munkáját végzi, hanem politikai üzenetet is küld Berlinbe, írja a német lap.
Az EU bekeményített, mert veszélyben látja saját cselekvőképességét. Orbán Viktor vétókkal fenyeget. Világlapok értékelik a magyarországi uniós pénzekről szóló brüsszeli javaslatot.
Mi a jobb, ha Magyarország megkapja a neki két éve megítélt uniós támogatásokat, és ezzel a miniszterelnök megerősödve kerül ki Brüsszellel szembeni háborújából, vagy ha egyetlen eurónyi ingyenes uniós forráshoz sem jut hozzá, és emiatt tovább kopik a Fidesz népszerűsége?
A Die Presse szerzője szerint Magyarország páriává vált, amikor barátai legnagyobb ellenségével, a háborús agresszorral állt össze. Wolfgang Böhm elemzése szerint Orbán kinavigálja Magyarországot az Európai Unióból.
A debreceni akkumulátorgyár, mint befektetés azért is kényes, mert összességében is erősödik a vita Magyarország és Kína kapcsolatáról, illetve Peking európai ipari-kereskedelmi szerepvállalásáról, írja a brit lap.
Meg kell akadályozni, hogy az orosz elnök szőnyegbombázást rendeljen el Ukrajna ellen. Megbosszulta magát a kínai vakcinanacionalizmus. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Orbán Viktor politikai igazgatója a brit Timesnak azt mondta, az Európai Unió szerint csupán egyetlen út létezik, kizárólag egyetlen megoldás van a globális problémákra, minden más véleményt pedig el kell hallgattatni.
A Nobel-díjas közgazdász szerint egy nagy járvány esetén szigorú közegészségügyi intézkedésekre, korlátozásokra van szükség, de tudni kell, mikor jön el e politika módosításának ideje. Szerinte ezt a Nyugat jól lépte meg, Kína azonban drasztikusabb, egyben figyelmetlenebb módon járt el.
A magyar külügyminiszter a Daily Expressnek adott interjúban nevetségesnek minősítette a vádat, hogy az Orbán-kormány Moszkva szekerét tolná, és megvédte Orbán Viktort a nagy-magyarországos sál miatt kirobbant botrányban. A német államfő aggódik a kínai tüntetések sorsa miatt. Válogatás a világlapok írásaiból.
Egyre csökken a kormánypárt, a Jog és Igazságosság népszerűsége, két témában igencsak elszámította magát a jövő évi választások közeledtével, ezért most előkapta Németországot mint régi ellenséget. Így látja a helyzetet Phillip Fritz, a jobboldali újság varsói tudósítója.
Joe Bidennek meg kell találnia a módját, hogy kiálljon az elégedetlenkedők mellett, bár nem kérdés, hogy bármilyen külföldi állásfoglalást Kína eleve úgy fog tálalni: amögött az USA van. Ám a kínai társadalom pontosan tudja, hogy a Covid-bajokért nem valamely idegen hatalom a felelős, írja az amerikai lap.
Varga Judit igazságügyi miniszter ígér, az osztrák kancellár improvizál, az olasz miniszterelnöknek baja van a kritikus sajtóval. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.