Az USA leminősítése: egy történet, amiben mindenki hazudik
Először is hazudik maga Obama: a deficitplafon semmifajta kényszert nem jelent - olvasható a Pogiblogon.
Először is hazudik maga Obama: a deficitplafon semmifajta kényszert nem jelent - olvasható a Pogiblogon.
Nagyon megfizetjük az árát, ha a hitelminősítők elveszik Franciaország tripla A-s elitbesorolását. Márpedig a piaci változások, mintha megelőlegeznék a döntést.
Egyszerre két fokozattal rontotta az euróövezethez tartozó Ciprus adósságosztályzatát kedden a Fitch Ratings.
Ha Surányi György javaslata alapján 220 forintos svájci franknál megszüntették volna a devizatartalék terhére a forint kitettségét, akkor a mostani 40 forintos plusz terhet elkerülhette volna a magyar gazdaság, a hitelfelvevők és a bankok – mondta László Csaba, a KPMG adótanácsadó partnere a Klubrádióban. Persze, ha a frank árfolyama csökken, akkor fordítva sült volna el a dolog – tette hozzá.
Függetlenül attól, hogyan döntenek egyes hitelminősítő intézetek, az Egyesült Államok mindig AAA osztályú ország volt és az is marad - jelentette ki hétfőn Washingtonban elmondott televíziós beszédében Barack Obama amerikai elnök.
A Standard and Poor's nemzetközi hitelminősítő egy fokozattal AA-pluszra rontotta le a két legnagyobb amerikai állami tulajdonban lévő jelzálogfinanszírozó cég, a Fannie Mae és a Freddie Mac adósságát - jelentette a CNN Money.
A Moody's is a leminősítés lehetőségére figyelmeztette az Egyesült Államokat 2013 előtt, ha Washington nem hirdet megfelelő megtakarítási programot, illetve ha a gazdaság növekedése jelentősen csökken.
Azután, hogy a S&P leminősítette az USA-t és Európában folytatódott a pénzügyi válság, hatalmas bizonytalanság lett úrrá a világgazdaságban. Egymásnak ellentmondó befektetői nyilatkozatok, nemzetközi beavatkozás és vészprognózisok közzétételével telt az elmúlt három nap.
Az Egyesült Államokban elsősorban kormányzati válság van, nem gazdasági – reagált az InfoRádió Aréna című műsorában Magyarics Tamás Amerika-szakértő arra, hogy a Standard & Poor's nemzetközi hitelminősítő egy fokozattal rontotta az USA hosszú távú adósosztályzatát.
Több okból is megkérdőjelezhető az Egyesült Államok leminősítése - vélekedtek vasárnapi helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.
Az USA adósságának leminősítése után rendkívüli tanácskozásokra készülnek a világ pénzügyi vezetői. A G7-országok – USA, Németország, Japán, Nagy-Britannia, Franciaország, Kanada, Olaszország – pénzügyminiszterei valószínűleg telefonon egyeztetnek vasárnap a kialakult helyzetről.
Az amerikai kincstárjegyek továbbra is vonzó befektetést jelentenek Japán számára dacára annak, hogy a Standard & Poor's hitelminősítő egy fokozottal rontott az Egyesült Államok hosszú távú államadós-besorolásán - közölte vasárnap egy magas beosztású japán kormányilletékes.
Warren Buffett bírálta szombaton a Standard & Poor's hitelminősítőt, amiért egy fokozottal rontott az Egyesült Államok hosszú távú államadós-besorolásán; a befektetési guru szerint a döntésnek "semmi értelme sincsen", és korlátozott hatása lesz a piacokra.
Londoni pénzügyi elemzők szerint az Egyesült Államok adósosztályzatának leminősítése után is "rendkívül valószínűtlen", hogy eladási hullám indulna az amerikai kincstárjegyek piacán.
Az orosz pénzügyminisztérium nem lát veszélyt az amerikai adósosztályzat leminősítésében, mivel a legjobb adósnak kijáró "AAA" kategória és az egy alacsonyabb besorolás, az "AA-plusz" között nincs nagy különbség.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő szövetségi tartalékbankrendszer (Federal Reserve) tevékenységére nem lesz hatással, hogy a Standard and Poor,s nemzetközi hitelminősítő egy fokozattal, "AA-plusz"-ra rontotta a hosszú futamú amerikai államadós-osztályzat eddigi "AAA" besorolását pénteken.
Az Egyesült Államok több hitelezője visszafogottan reagált és nyugalomra intett annak nyomán, hogy a Standard and Poor,s nemzetközi hitelminősítő egy fokozattal, "AA-plusz"-ra rontotta a hosszú futamú amerikai államadós-osztályzat eddigi "AAA" besorolását.
Az S&P nemzetközi hitelminősítő leminősítette az USA államadósságát, a cég történetében először. Az S&P ezzel akár százmilliárdos kárt is okozhat az amerikai gazdaságnak egy friss számítás szerint.
Az Egyesült Államok első ízben elvesztette a lehetséges legjobb, "AAA" adósbesorolását a Standard & Poor's nemzetközi hitelminősítőnél, amely egy fokozattal, "AA-plusz"-ra rontotta a világ legnagyobb gazdaságának hosszú távú adósosztályzatát.
A Moody’s leminősítette az OTP szlovák leánybankjának hosszú távú hitelbesorolását a korábbi Baa3-ról Ba1-re, a kilátás pedig negatív - írja a Portfolio.hu az Info-Prod Research információjára hivatkozva.