Érpatak után itt az ózdi modell
A szálasista reformkísérlet után itt a mikro-orwelli. Lassan ki kéne találni, hogy vetünk véget az önkormányzati ámokfutásoknak.
A szálasista reformkísérlet után itt a mikro-orwelli. Lassan ki kéne találni, hogy vetünk véget az önkormányzati ámokfutásoknak.
Péterfalvi Attila szerint bűncselekményt is megvalósíthat a közmunkások ózdi megfigyelése. Ha bejelentés érkezik az ügyben a NAIH-hoz, a hatóság vizsgálni fogja az ügyet, és 10 millió forintig terjedő bírságot szabhat ki – mondta. Ózd jobbikos polgármestere terrorizálókról ír válaszában, a párt szóvivője pedig kéziverézelt pártkatonának nevezte Péterfalvi Attilát.
Ha a nyomon követés kerül szóba, a legtöbbeknek a telefonjukban lévő GPS vagy wifi modul jut eszükbe, ha az be van kapcsolva, akkor egy-egy rosszindulatú alkalmazás könnyen nem kívánatos személyek tudtára is adhatja, merre jár a mobil tulajdonosa. Nos, ha hinni lehet a Stanford Egyetem szakembereinek, akkor rossz hírünk van: biztonsági szakértők arról írnak, hogy ez egy egészen furcsa módon is lehetséges. Elég hozzá, ha a minden készülékben ott lévő akkumulátor (!) adatait figyelik.
Egy felmérés szerint a felhasználók 21 százaléka letakarja a webkameráját, attól tartva, hogy a számítógépén keresztül kiberkémek figyelhetik meg. Bizonyos országokban ez az arány még magasabb: a kínai válaszadók 40 százaléka használja ezt a módszert, hogy megakadályozza a kémkedést. A félelem valóban nem alaptalan, hiszen a webkamerák egyre gyakrabban válnak a kiberbűnözők eszközeivé.
Fokozta a német magas rangú kormányzati tisztségviselők megfigyelését az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA), mióta Barack Obama amerikai elnök elrendelte, hogy állítsák le Angela Merkel német kancellár lehallgatását - közölte vasárnap a Bild am Sonntag című német lap.
Ne lepődjön meg, ha egy határozott fekete csík takarja majd ki kedden kedvenc weboldala egy részét. Több ezer szervezet és weboldal tiltakozik így az amerikai titkosszolgálat egész világra kiterjedő, tömeges megfigyelése ellen.
Az amerikai titkosszolgálat világszerte bevetette már azt a technológiát, amely segítségével offline állapotban lévő gépekről is tudtak adatokat szerezni.
Hirdetési eredményeinek további javítása érdekében új felhasználókövetési módszereken gondolkozik a Facebook, melyek között az egérmozgás figyelése is szerepel.
A legújabb, kiszivárgott információk szerint naponta közel 200 millió SMS-t gyűjt(ött) be világszerte a felhasználóktól az amerikai titkosszolgálat. Az is kiderült, miket tudnak meg belőlük.
Nyolcvan országból összesen 562 író tiltakozik az online kommunikáció titkosszolgálati megfigyelése ellen egy kiáltványban, amelyet kedden közölt 32 újság, köztük a német Frankfurter Allgemeine Zeitung. A kiáltványt eddig tizenegy magyar író támogatta aláírásával.