Independent: lehallgatóközpont működik a berlini brit nagykövetségen
Ez az információ is az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) és a CIA egykori alkalmazottjától, Edward Snowdentől származik.
Ez az információ is az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) és a CIA egykori alkalmazottjától, Edward Snowdentől származik.
Az olasz fővárosban megerősítették a biztonsági intézkedéseket az amerikai nagykövetségen, miután kiderült, hogy az NSA 46 millió olaszországi telefonbeszélgetést hallgatott le.
Tiltott adatszerzés bűntettének és zaklatás vétségének gyanújával nyomozást rendelt el a Kecskeméti Járási Ügyészség Bogád Zoltán, az Együtt 2014 aktivistájának megfigyelése miatt – írja a 444.hu.
A román hírszerzés elismerte, hogy az alkalmazottja a csíkszeredai polgármestert fényképező férfi. A Román Hírszerző Szolgálat eddig még sosem fedett fel alkalmazottat.
Olcsó, nem saját néven lévő, eldobható telefon az egyik legjobbnak tartott megoldás egy volt nemzetbiztonsági tiszt szerint arra, ha attól tart valaki, hogy lehallgathatják. Lehallgatni ugyan csak törvényesen lehet, de titkosszolgálatok tevékenysége nehezen ellenőrizhető, így annak a vizsgálata sem egyszerű, hogy minden lehallgatást törvényesen végeznek-e. Rengeteg embert lehallgatni technikailag lehetséges, de a felvételek feldolgozása kapacitást igényel, ami véges.
Hogyan bánik az ALDI a munkatársaival? Részben ezt vizsgálta a német ARD közszolgálati tv-csatorna – számolt be a 168 óra.
További európai országokban vár számonkérés az amerikai nagykövetekre, miután kiderült: EU-tisztviselőket is lehallgattak az amerikaiak.
Kommunistának és Fidel Castro szimpatizánsának tartotta, ezért az FBI és az amerikai külügyminisztérium több mint két évtizeden át megfigyelte a közelmúltban elhunyt Carlos Fuentest, a latin-amerikai irodalom kiemelkedő alakját – derült ki frissen nyilvánosságra hozott dokumentumokból.
A legújabb hírek szerint nem csak játékosok, hanem már politikusok is ellenzik az Xbox One-hoz kapcsolódó új Kinectet. A héten két egyesült államokbeli képviselő lépett fel az új konzol megfigyelési funkciói ellen – írja a GameStar.
Keresetet nyújtott be amerikai biztonsági és kormányzati szervek vezetői ellen az Amerikai Polgári Szabadságjogok Szövetsége, amely megkérdőjelezte a Nemzetbiztonsági Szolgálat híváslista-megfigyelésének alkotmányosságát.
A rendelkezésre álló adatok alapján úgy tűnik, csak némi bulváros igyekezettel ragaszthatjuk az Obama-kormányzatra a "lehallgatás" címkét. Ez ugyanis "ebben a formában nem igaz". Persze nem ülne a Markos–Nádas-poén, ha nem lenne folytatása, valami hasonlót mégiscsak elrendelt az amerikai elnök, ráadásul határokon átívelő formában. Leegyszerűsítve úgy foglalhatjuk össze: úgy figyelnek meg mindenkit, hogy közben senkit sem figyelnek meg. Paradoxonnak hangzik? Elmagyarázzuk.