Már nem a mellnagyobbítás a legnépszerűbb plasztikai beavatkozás
Ennek hátterében egy kutatás állhat, amely a mellimplantátumokat összefüggésbe hozta egy rákos megbetegedéssel.
Ennek hátterében egy kutatás állhat, amely a mellimplantátumokat összefüggésbe hozta egy rákos megbetegedéssel.
Újabb rákos eseteket hozott kapcsolatba a mellimplantátummal az amerikai élelmiszer- és gyógyszerhatóság (FDA) szerdai jelentése.
Kilenc nő halt meg az Egyesült Államokban egy ritka daganatos betegségben, amelyet feltehetően mellimplantátum váltott ki. Az egészségügyi hatóságok országszerte több mint 350 hasonló megbetegedést tapasztaltak.
Egy kilogramm kokainra bukkantak egy nő melleiben, pontosabban a mellimplantátumaiban a német hatóságok a frankfurti repülőtéren – írta a Bild című német napilap szerdán.
Franciaországban riadóztatták a kutatók a közvéleményt a nyirokmirigyrák új típusa miatt. Világszerte 173 esetet regisztráltak, ezek között egyetlen olyan nő sem volt, akinek ne ültettek volna be korábban mellimplantátumot.
Új mellimplantátum-nyilvántartási rendszer bevezetését tervezik Angliában: a jelenlegi, nem megfelelő adatkezelés miatt ugyanis a sebészek egy része nem tudta megmondani pácienseinek, hogy érintettek-e a szakadásveszélyes mellimplantátumokkal kapcsolatban kirobbant világméretű botrányban.
Első fokon négy évre ítélte a bíróság a PIP mellnagyobbító implantátumok gyártóját, Jean-Claude Mast, de a perben csak az nyert igazolást, hogy az általa gyártott, engedély nélkül használt gél borítása szakadásveszélyes és gyulladásokat okozhat, az azonban nem, hogy még rákkeltő is volna.
Mintegy 8000 nő élt eddig Franciaországban a lehetőséggel, hogy a világméretű botrány után eltávolíttassa a hamis szilikon géllel készített PIP mellimplantátumát.
Szilikon helyett gumimaci állagú anyagból készítik a legújabb implantátumokat. Természetesebb és biztonságosabb, mint a folyadék alapú matéria.