„A sziget gyakorlatilag megtelt” – rekordokat dönt a Kanári-szigetekre érkező menekültek száma
Egyre többen vágnak neki Európa egyik legveszélyesebb tengeri menekültútvonalának. A Deutsche Welle riportja.
Egyre többen vágnak neki Európa egyik legveszélyesebb tengeri menekültútvonalának. A Deutsche Welle riportja.
Csak üzemanyagot felvenni szállt le a román légitársaság gépe egy francia reptéren csütörtökön, de azóta nem engedték továbbindulni: két utast azzal vádolnak, hogy embereket csempésztek a géppel.
A Jukosz olajtársaság volt tulajdonosa a Nyugat és Putyin kapcsolatáról osztotta meg gondolatait a Washington Postban. Nehéz év vár Joe Bidenre, írja a Bloombergen Hal Brands, a Johns Hopkins egyetem professzora. Kik alkotják ma a Gonosz tengelyét? Ezt elemzi a Wall Street Journal szerzője. Az Economist a menekültkérdést tárgyalja cikkében. Továbbra is téma a nemzetközi lapokban Orbán Viktor és az EU konfliktusa, a többi közt a Forbes és a Die Presse már arccal a februári csúcs felé értékeli a helyzetet. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Továbbra is téma az Ukrajna támogatása körüli Orbán-EU-konfliktus, erről ír a Le Monde és Neue Zürcher Zeitung. A magyar-kínai gazdasági kapcsolatok természetét elemzi a Politico. A Der Standard lengyel vendégszerzője a lengyelországi választások utáni helyzetet tárgyalja, a Frankfurter Allgemeine Zeitung és a Die Zeit az új uniós menekültügyi megállapodás hatásait járja körül. Nemzetközi lapszemle.
Továbbra is fókuszban az Orbán-kormány és az EU konfliktusa Ukrajna pénzügyi támogatása és az ország tagfelvételi folyamatának megkezdése ügyében. A Guardian szerint az Unió különböző B verziókat fontolgat a magyar kormány megkerülésére. A Der Standard szerint az orbáni zsarolásban nincs semmi új, azonban a mostani helyzet mégis szintlépés. A Politico azt írja, a kialakult helyzet Ursula von der Leyen számára a 22-es csapdája. A Financial Times a Tusk-kormány előtt álló "herkulesi teendőkről", a Washington Post és a Guardian az ukrajnai helyzetről ír. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az elmúlt évtizedben közel 30 ezer menekült vesztette életét ezen az útvonalon, többségüket a mai napig nem sikerült azonosítani.
A déli magyar határról tudósít a francia Le Figaro. A menekültek harmadik országba „kiszervezéséről" ír az Economist. A Daily Telegraph szerint Franciaországban nagy baj van a bevándorlók integrációjával. Az európai szélsőjobb térnyerésével és annak tanulságaival foglalkozik a Wall Street Journal és a Frankfurter Rundschau is. A közel-keleti térség jelenlegi, a szokásosnál is bonyolultabb helyzetét elemzi a New York Times. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A politika Magyarországon és Lengyelországban is beleszól a kamatokért felelős jegybankok dolgába. Széttöredezik az európai politikai paletta, erősödik a szélsőjobb. Mi a baj azzal, hogy Olaszország migrációs központokat kíván létesíteni Albániában? Valóban meggyengült a Nyugat? Mit kezd Putyin a jelenlegi ukrajnai helyzettel? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A magyar kormány, a menekültkérdés és a titkosszolgálatok viszonyát elemzi a Daily Telegraph cikke. Ungvárról jelentkezik riporttal a Spiegel. Válaszokat kell adni az ukrajnai patthelyzetre, írja az Economist elemzője. A brit lap egy másik cikkében arról ír, meddig finanszírozhatja az ukrajnai háborút Vlagyimir Putyin. A Der Standard a globális Dél és a Nyugat konfliktusát elemzi az izraeli háború tükrében. Az egyik legismertebb izraeli író szerint az ország vezetése hibázott a Hamász támadása előtt. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Már korábban is kérdéses volt, hogy a magyar Nemzeti Információs Központ honnan juthatott olyan infóhoz, hogy a tálib titkosszolgálat ott lenne a szerb–magyar határon.
A testület szerint jogszerűtlen volna az intézkedés.
A belügyminiszter a parlament rendészeti bizottsága előtt beszélt az éves meghallgatásán. Bár az egészségügy és oktatás is hozzá tartozik, ezekről a bizottság előtt nem beszélt.
Az ukrán Nova Post megnyitotta első magyarországi fiókját Budapesten és elindította futárszolgálatát. Fő célcsoportjuk az ukrán ügyfelek, köztük a menekültek.
Továbbra is fókuszban a Gáza ellen tervezett izraeli támadás. A Guardian által megszólaltatott brit szakértő azt latolgatja, elsülhet-e jól a Gáza ellen tervezett hadművelet. A kínai elnök újabb kísérletet tesz, hogy megmentse a gazdaságot, írja az Economist. A Politico a Trump-Orbán-baseballsapka-váltást elemzi. Egy svéd terrorszakértő kijelentette, hogy országa csütörtököt mondott a menekültek beilleszkedése ügyében. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Miért hagyja ott valaki a jól fizető ügyvédi állását, és költözik Szabadkára, hogy a szerb–magyar határon várakozó migránsoknak osszon ételt? Hogyan teltek ott a mindennapjai? Miért kellett menekülnie, ha rendőrt látott? Kik az embercsempészek? Hogy néz ki egy menekülttábor? Milyen a híre a magyar rendőröknek? Interjú egy 27 éves angol jogásszal, aki két hónapot önkénteskedett a magyar–szerb határon.
Rég nem látott migrációs nyomás közepette szavazták meg az uniós menekültügyi paktum tervezetét. A cél a tagállamok közötti szolidaritás erősítése és az úgynevezett kapuőr országok pénzelése, miközben több EU-tag inkább határellenőrzésbe kezdett.
Trump az iowai Clive-ban, hétfőn tartott kampánybeszédében a migrációt tette meg fő témának és kijelentette, hogy megválasztása esetén újra bevezetné a muszlim migránsok bevándorlását megakadályozó rendeletét.
Az ítélet kimondja, hogy magyar rendőrök vertek meg egy pakisztáni menedékkérőt 2016-ban, az állam pedig nem kereste eléggé a felelősöket.