Luxemburgi külügyminiszter: Az EU-nak meg kell állapodnia a menekültkvótákról
Megérdemli a róla kiállított bizonyítványt a kontinens, ha nem száll szembe az olyan vezetőkkel, akik nem támogatják menekültek befogadását, nyilatkozta Jean Asselborn.
Megérdemli a róla kiállított bizonyítványt a kontinens, ha nem száll szembe az olyan vezetőkkel, akik nem támogatják menekültek befogadását, nyilatkozta Jean Asselborn.
Magyarország mellett Lengyelországot és Csehországot is elmarasztalták, mert megtagadták menedékkérők áthelyezésére szolgáló ideiglenes mechanizmus teljesítését, ami uniós kötelezettségük lett volna.
De hogy ezt hogyan tenné, arról nem beszélt az Európai Bizottság új elnöke.
Németország letett arról a követeléséről, hogy minden uniós tagország fogadjon be menekülteket kötelező kvóta alapján, ezzel szeretnék elérni, hogy megrekedjenek az uniós tárgyalások a menekültválságról.
Vagyis annak nyugati felében, most a spanyol kormány szivárogtatta ki, hogy több EU-s ország elosztja egymás közt az Aquarius menekülthajó 141 utasát, valamint további menekülteket.
A dán miniszterelnök szerint az elosztás hosszabb távon működésképtelen, ezért inkább a külső határ védelmére, valamint a gondok helyi kezelésére kell összpontosítani.
Zágrábba szállítottak vissza öt afgán menekültet, aki 2016-ban Horvátországban lépett be az EU területére, s Szlovénia érintésével érkezett meg Ausztriába. A Dzsafari testvéreknek és gyermekeiknek azt után kellett távozniuk, hogy az Európai Unió Bírósága is Ausztriának adott igazat. Több százezer menekült helyzete bizonytalanodott el a döntés miatt.
A kormány legújabb ellensége az ENSZ, kampányt is indítottak ellenük. A magyar kabinet szerint az ENSZ azt akarja, folyamatosan fogadjunk be menekülteket. Nem egész három éve még Orbán is valami hasonlóról beszélt.
A német belügyminiszter lényegében azt mondta: készek felhagyni a menekültek kvóta szerinti elosztásáról szóló vitával.
Hivatalosan is megérkezett az Európai Bizottság keresetlevele az Igazságügyi Minisztériumba arról, hogy a testület megindítja az eljárást az Európai Bíróság előtt Magyarország ellen az uniós menekültkvótákról szóló döntés elutasítása miatt - közölte a tárca az MTI-vel.
A tévéinterjúban a külügyminiszter egy rossz jelenségnek nevezte a migrációt, elmondta, hogy az EU és Szerbia ki fogja fizetni a kerítést, és szerinte nem kérdés, hogy Magyarországnak az EU-ban a helye.