Szuperlájk jöhet az Instagramba
A társkereső appokból már ismerősen csenghet az Instagram egyik új, fejlesztés alatt álló funkciója, a szuperlájk, melyet a közösségi platformon sem lehet majd csak úgy szórni minden szimpatikus történetre.
A társkereső appokból már ismerősen csenghet az Instagram egyik új, fejlesztés alatt álló funkciója, a szuperlájk, melyet a közösségi platformon sem lehet majd csak úgy szórni minden szimpatikus történetre.
Kutatók egy csoportja megállapodást kötött a Metával, melynek értelmében az Instagram-felhasználókkal kapcsolatos bizonyos adatokra láthatnak rá a jövőben. Az egyezség nagy előrelépésnek számít.
Szinte lehetetlen elképzelni, hogyan lehetne kihasználni, de mostantól akár 20 zeneszám-részlet is bevágható egyetlen Instagram Reels videó alá.
Egy év leforgása alatt kiderült, nem fog egyhamar eltűnni a süllyesztőben a Meta új közösségi oldala, a Threads. Igaz, attól még messze van, hogy az új Twitterré váljon.
Az Európai Unió után egy másik fontos piacot is elveszített a Meta, így egyre jobban szűkül az a tér, ahol a mesterséges intelligenciáját még tanítani tudja.
Egy friss szivárogtatás árulkodik a WhatsApp készülőben lévő újdonságáról: egy olyan képességről, mellyel a felhasználók a saját fotóik felhasználásával hozhatnak létre egyedi matricákat.
Lecseréli a néhány hónapja bevezetett címkéjét a Meta, hogy pontosabban lehessen látni, melyik tartalom készülhetett a mesterséges intelligencia bevonásával.
Míg egyfelől üdvözlendő, ha egy közösségi platformon figyelnek arra, hogy ne lehessen becsapni a felhasználókat a mesterséges intelligenciával, ez az igyekezet esetenként túlkapásokhoz is vezethet. Most éppen erre panaszkodik pár fotós a Metával kapcsolatban.
Immáron szinte bárki aktiválhatja a decentralizációt a Threads közösségi oldalon, így akár Mastodonon és más platformokon is láthatók lehetnek a bejegyzések.
Lapértesülések szerint az Apple és a Facebook anyacége, a Meta tárgyalásokat folytatnak az utóbbi által fejlesztett mesterséges intelligencia használatáról.
Többször is kritika nélkül közöltek a moszkvai narratívának megfelelő és hamis információkat azok a mesterséges intelligenciák, amiket a NewsGuard elemzői vizsgáltak meg közelebbről.
Két különállóan elvégzett teszt is arra az eredményre jutott, hogy az Instagramon olyan videókkal találkozhatnak a 13 évesnél is fiatalabb gyerekek, amik nem nekik valóak. Még akkor is, ha egyébként nem is érdekli őket ilyesmi.
Az ír adatvédelmi hatóság kritikája után a Meta átmenetileg felhagyott azzal, hogy a mesterséges intelligenciáját az uniós állampolgárok adatain tanítsa be.
New Yorkban szintet lépnének: be akarják tiltani a vélhetően függőségét okozó közösségi hírcsatornákat és az éjszakai értesítéseket a tizenévesek számára.
Mobilon és számítógépen egyaránt megjelennek a WhatsApp hívásfunkcióját érintő újdonságok. Mutatjuk, mi minden változik.
Jól látja, hogy nem látja: a Facebook Messenger egyszerűen nem jeleníti meg az ön saját üzeneteit az asztali változat chatjében.
A csoportos beszélgetések új formája érkezik a Facebook Messengerbe, a WhatsApp után ez a platform is megkapja a Közösségek nevű funkciót.
A mesterséges intelligencia betanítására használna fel személyes adatokat a Meta, emiatt már panaszt is indítottak a több népszerű platform mögött is álló techóriás ellen.
Már tesztelik az Instagramban az eddigi legnagyobb változtatást a reklámok terén: néhány másodpercet muszáj lesz megnézni a reklámvideókból, nem lehet csak úgy átugrani őket.
A közeli barátokén túl senkinek nem fognak látszani a kommentjei, reakciói a posztok alatt, így védené az Instagram a fiatalokat a zaklatóktól.