Mindenki, aki fent van Instagramon, utálni fogja ezt a változást
Hamarosan már a keresési eredmények között is lehetnek hirdetések, de a hirdetők akár eseményekhez is küldhetnek nekünk emlékeztetőt.
Hamarosan már a keresési eredmények között is lehetnek hirdetések, de a hirdetők akár eseményekhez is küldhetnek nekünk emlékeztetőt.
Ezentúl könnyebb lesz megkeresni, mely csoportokban vagyunk egyaránt tagok egy ismerősünkkel, valamint az adminisztrátorok számára is könnyebbé válik a csatlakozási kérelmek kezelése.
Mark Zuckerberg a Covid-járvány kellős közepén még azt mondta, hogy a Facebook a leginnovatívabb vállalat lesz a távmunkában, úgy tűnik azonban, mégsem eszik olyan forrón azt a kását. Az azóta Meta néven működő cég egy belsős kutatási anyagából kiderült ugyanis, mégis vannak előnyei az irodai munkavégzésnek.
Ezt nem tehetjük meg, a felhasználók világszerte biztonságot akarnak – így reagált a WhatsApp vezetője arra, hogy az Egyesült Királyságban betiltanák a végpontok közötti titkosítás lehetőségét az üzenetküldőben.
Néhány hónap leforgása alatt már több mint 20 ezer ember elbocsátását jelentette be a Facebook anyacége, a Meta.
Az elmúlt hónapokban két dologról szólt a technológiai ipar: az elbocsátásokról és a mesterséges intelligencia berobbanásáról. Mindkettő jelezheti azt, hogy az évek óta hangoztatott programozóhiánynak vége van, ezért az iparági szereplőket és magát a mesterséges intelligenciát is megkérdeztük, mire számíthatnak azok, akik kódolásra adnák a fejüket.
Decentralizált, a Mastodonra hasonlító felületet fejleszt a Meta, mely az Elon Musk-féle Twitter alternatívája lehet. Egyelőre még kevés az információ a konkrét terveket illetően, ám néhány részletet már nyilvánosságra került.
A törölt Facebook-tartalmak nagyjából 0,5 százaléka, az eltávolított Instagram-tartalmaknak pedig 1,7 százaléka esett Magyarországra.
Közel 10 év után újra lehet majd üzengetni a Facebook alkalmazásban, miután a platform tulajdonosa visszaépíti a Messenger funkcióit a fő alkalmazásba.
Az európai uniós fogyasztóvédelmi hatóságokat és az Európai Bizottságot tömörítő Fogyasztóvédelmi Együttműködési Hálózat (CPC) elérte, hogy a WhatsApp a jövőben átláthatóbban tájékoztassa felhasználóit a szerződésmódosulásokról és tiszteletben tartsa döntéseiket.
Egy új funkciónak köszönhetően már a WhatsAppban is használhatjuk matricaként a fotókból kiemelt tárgyakat, elemeket, és azt későbbre már el is menti számunkra a rendszer.
A tudományos kutatásokat segítené a Meta LLaMA nevű mesterséges intelligenciája, melyet 20 nyelvre képeztek ki, és nem azért hozták létre, hogy a Facebookban vagy az Instagramban jelenjen meg.
Szigorúan fellép a nem hivatalos alkalmazásokat használókkal szemben a WhatsApp, érdemes lehet komolyan venni a platform kérését.
A WhatsApp is használni kezdi az iOS egyik néhány éve bevezetett újdonságát, így akkor is láthatjuk majd a kameraképet, amikor más alkalmazásban böngészünk épp.
A közösségi platformok anyavállalata bejelentette, hogy a felhasználók pénzért igazolhatják magukat, így kaphatják meg a kék jelvényt.
Elindult a csatornák nevű üzenetküldési funkció a Metához tartozó Instagramon, rövidesen pedig a cég több más felületén is.
A Meta a jövőben nagyobb átláthatóságot szeretne adni a felhasználóknak, hogy tudják, miért látnak egy bizonyos hirdetést. Ez viszont még mindig csak a jéghegy csúcsa.