11 ezer alkalmazottat rúg ki a Facebook anyacége
Ez a META dolgozóinak 13 százalékát jelenti.
Ez a META dolgozóinak 13 százalékát jelenti.
Sohasem tett nyilvános bejelentést a Facebook arról az adattörlő eszközről, amellyel az olykor a felhasználó tudta nélkül felkerült telefonszám és e-mail cím törölhető. Idén májustól érhető el ez a szolgáltatás, de meglehetősen jól el van rejtve.
A Facebook-tulaj Metánál több mint 87 ezren dolgoznak, közülük több ezer főtől terveznek megválni a héten.
Az alapító, Mark Zuckerberg a magas költségekkel és a mesterséges intelligencia piaci hatásával magyarázta a gyenge eredményt.
Míg Mark Zuckerberg kis túlzással 19-re húzott lapot metaverzumával (ami persze végül jól is elsülhet), sokan meglehetősen szkeptikusak a Meta teremtette világgal. A Microsoft viszont egyértelműen demonstrálta: látja a fantáziát (és a jövőt) benne.
A közelmúlt egyik figyelemre méltó bejelentése a Meta (Facebook) új AR/VR szemüvege, amely egyfajta belépő is a vállalat metaverzumába. Azonban az alkalmazottak nincsenek elájulva tőle.
A Meta Connect 2022 nevű fejlesztői konferenciáján kitüntetett szerep jutott a metaverzumhoz készülő szoftveres megoldásoknak.
A brit versenyhatóság most először kényszerítette arra a Metát, hogy álljon el egy felvásárlásától. Az indoklás szerint erre azért van szükség, mert az üzlettel tovább nőtt volna a vállalat piaci erőfölénye az Egyesült Királyságban.
A Meta hiába fizetett két éve 400 millió dollárt a Giphyért, most el kell adnia.
A szakértők szerint a Meta új virtuálisvalóság-szemüvege, a Quest Pro olyan kapukat nyithat meg a hirdetők számára, amilyenekről korábban nem is álmodhattak.
A Horizon névre keresztelt virtuális világok felhasználói már régóta követelik a lábakat az avatarjaikhoz. Most megkapják, amit kértek, de Zuckerberg szerint nem volt könnyű teljesíteni a kívánságot.
Mark Zuckerberg kedden rántotta le a leplet a Quest Pro virtuálisvalóság-szemüvegről, amit inkább munkára, mintsem szórakozásra tervezett a cég.
Körülbelül egymillió Facebook-felhasználót értesített a Facebook anyavállalat, a Meta arról, hogy több száz iPhone-os és androidos alkalmazás lopta és lopja a facebookos felhasználóneveket és jelszavakat.
Három kínai vállalat ellen indított pert a Facebook mögött is álló Meta, állítják, a cégek nem hivatalos WhatsApp alkalmazások segítségével ellopták az azokba bejelentkező felhasználók adatait.
Az eredetileg fesztiválfizetéssel foglalkozó magyar startup neve Metapay volt, a közösségi oldal pénzügyi szolgáltatását is majdnem pont így hívják.
Mark Zuckerberg csütörtökön bejelentette a dolgozóknak: új időszámítás kezdődik a vállalat életében.