Megkapták az engedélyt az Omikron-specifikus védőoltások Amerikában
Ismétlőoltásként hamarosan elérhető lesz.
Ismétlőoltásként hamarosan elérhető lesz.
A Moderna szerint ők már évekkel a koronavírus-járvány előtt kifejlesztették azt az oltóanyag-technológiát, amit a Pfizer–BioNTech felhasznált a Covid-vakcinájában.
Ha minden a terv szerint alakul, hamarosan az EU-ban és az Egyesült Államokban is beadhatják emlékeztető oltásnak a most domináns koronavírus-variáns ellen is hatékony vakcinát.
A Moderna úgynevezett bivalens vakcinája az eredeti, vagyis a vuhani, és a télen megjelent első, BA.1 jelű omikron variáns ellen is hatásos.
Hamarosan megkezdhetik az oltást a Moderna új, koronavírus elleni védőoltásával, ami már nemcsak az eredeti kórokozó ellen nyújt védelmet.
Az Európai Unió és a Moderna megállapodásának köszönhetően hamarosan fejlettebb koronavírus elleni védőoltások érkezhetnek a tagországokba, így Magyarországra is.
A Moderna vezetője szerint 3-5 éven belül elkészülhet a kombinált oltás, ami a koronavírus mellett az influenzára és más légúti megbetegedések ellen is védhet.
Egy több tízezer ember megkérdezésével járó felmérés szerint a koronavírus ellen beoltott emberek közel a felének megváltozott a menstruációja. A többség erősebb vérzés jelentkezéséről számolt be.
Ausztráliában már megszerezte a hivatalos engedélyt a gyártó, most Európában is megkaphatja.
A két oltás első és második adagja között akár nyolc hét is eltelhet az amerikai járványügy új ajánlása alapján. Kockázatcsökkentés céljából változtattak.
Ezzel szemben a Pfizer–BioNTech- és a Moderna-oltásának hatékonysága szinte minden korcsoportban egyenletesen és kisebb mértékben esett.
A koronavírus omikron változata ellen kifejlesztett vakcinákkal már javában folynak a klinikai tesztek. Az előzetes eredmények nem túl biztatóak.
Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ szerint hónapokban mérhető a Pfizer–BioNTech és a Moderna védőoltások hatékonysága.
A biotechnológiai vállalat egy nappal a Pfizer hasonló bejelentése után kezdte el az új készítmény klinikai tesztjét.