#mozi


A Coen fivérekkel szoktam álmodni: elégedetlenek velem
 

A Coen fivérekkel szoktam álmodni: elégedetlenek velem

Utoljára 1968-ban fordult elő, hogy magyar elsőfilmes versenghetett a cannes-i Arany Pálmáért. Nemes Jeles László alkotása, a Saul fia azonban megtetszett a fesztivál szervezőinek, hiszen egyből a rangos versenyprogramba küldték. A rendező szerint filmje – mely egy koncentrációs táborban játszódik – egyetlen eddigi lágerfilmre sem fog hasonlítani. Nemesnek elég markáns véleménye van a mai filmgyártásról: szerinte a digitális átállással a nézőket veszik semmibe, és a mozi helyett ma már a televíziók diktálnak. Azt is fájlalja, hogy alig mer valaki rizikót vállalni, és minden a dögunalmas speciális effektekről szól. Interjú.

Bicsérdi Ádám Bicsérdi Ádám




A Bosszúállók esendőbbek, mint valaha
 

A Bosszúállók esendőbbek, mint valaha

A Bosszúállók első része piszok látványos volt, Vasemberék futószalagon szállították az ütős poénokat. Az újrázás ugyanitt folytatja, vicces beszólásokból most akadnak szép számmal és a grandiózus akciójelenetekkel sem spóroltak. Mégis némi hiányérzettel jöttünk ki a filmről.

Mizsur András Mizsur András

 

"Mintha ebben a szoft-diktatúrában lennénk otthon" – interjú Kulka Jánossal

Moziban az Argo 2 nindzsájaként, színházban többek közt a Faust Mephistopheleseként láthatjuk Kulka Jánost, akit manapság egy dolog hajt igazán: kilépni a komfortzónájából. A színész a Filmalappal kapcsolatban bizakodó, de a színházi élet megosztottságát érthetetlennek tartja. A Magyarországon érezhető közöny pedig egyre inkább bosszantja. Interjú.

Bodnár Zsolt Bodnár Zsolt










Amikor a szado-mazo élénkebb a szürkénél
 

Amikor a szado-mazo élénkebb a szürkénél

A szürke ötven árnyalata üres és unalmas volt filmen, de helyette egy olyan filmet ajánlunk, amely nem csak formabontóan mutat be egy szado-mazo kapcsolatot, de mer nevetni is hősein. A magyar koprodukcióban készült The Duke of Burgundy bravúros alkotás, egy lenézett műfaj, az erotikus film elemeiből épít fel egy mindenki számára átérezhető történetet a szerelem, és az együttélés tragédiáiról. A brit rendező, Peter Strickland segítségével jártuk körbe a különleges filmet.

Bicsérdi Ádám Bicsérdi Ádám

Mit keres az állam a telefonunkban?
 

Mit keres az állam a telefonunkban?

Az unalmas ember is érdekes lehet a titkosszolgálatok megfigyelő rendszereinek, és az elmúlt pár évben ki is épült az emberiség egyik legfélelmetesebb, elnyomásra alkalmas gépezete - mindez a tudtunk nélkül. Ezt állítja Edward Snowden és a róla készült dokumentumfilm, a Citizenfour is. A magyar mozikban debütáló film az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség "kibeszélő" tanácsadójának húzását elítélőket, az állításaiban kétkedőket ettől még nem nem fogja meggyőzni, igaz, ez nem is áll szándékában.

Bicsérdi Ádám Bicsérdi Ádám