Hoppácska, Semjén Zsoltnak elfelejtettek szólni, hogy a kormány nem muszlimellenes
Soha nem látott egységben a kormány kommunikációja: Semjén Zsolt pár óra alatt tudta agyoncsapni Szijjártó Péter BBC-nek előadott keresztényi alapvetéseit.
Soha nem látott egységben a kormány kommunikációja: Semjén Zsolt pár óra alatt tudta agyoncsapni Szijjártó Péter BBC-nek előadott keresztényi alapvetéseit.
Szijjártó interjút adott a BBC-nek, egy egyperces kis részlet már most nyilvános – és tele van csúsztatásokkal.
Egy muszlim közösség tagjai állították fel a legújabb londoni Guiness-rekordot egy hatalmas méretű szamosza sütésével. Sikerült az eddigi legnagyobb húsos-zöldséges batyut megsütniük, amelyet aztán a hajléktalanok között osztottak szét.
Egy hawaii bíró kimondta, hogy a nagyszülők is közeli családtagok, így nem lehet őket kitiltani az Egyesült Államokból, ha valamelyik hozzátartozójuk amerikai állampolgár, és "jóhiszemű kapcsolatban" vannak vele.
A terrortámadást követően a gyűlöletről a szeretetre próbálta terelni a hangsúlyt a férfi: azt kérte, hogy aki bízik benne, ölelje meg.
Indonéziában elvileg nem törvényellenes a homoszexualitást, de az ott élő melegeknek egyáltalán nincs nyugtuk a hatóságoktól.
Török-tatár családban született Románia első muszlim miniszterelnök-jelöltje, a végül az európai fejlesztési források minisztériumát megkapó Sevil Shhaideh.
Jógi Aditjanat hindu szerzetest már leendő szövetségi miniszterelnökként emlegetik. Erőszakkal térítene, minden megölt hinduért tíz muszlim vérét ontaná ki, mégis ő lett a legnagyobb indiai állam vezetője.
A Bolognában élő szülők észrevették, hogy lányuk az utcán leveszi a fejkendőt, amivel iskolába indult, ezért büntették meg. A lányt és két nővérét az olasz hatóságok kiemelték a családból.
"Így maradtam hát én egyedül a kocsiban, félreértelmezett arab terroristaként" - írja a lány. Pedig csak nem akart megfázni. Az utasok reakcióiról egy hosszú bejegyzésben számolt be.
A pénteken elfogott férfi az USA-ban született, nemrég áttért az iszlámra. A közösségi médiában nem titkolta, hogy gyűlöli az Egyesült Államokat: a vádirat szerint buszok és vasútállomások elleni merényletekben akart közreműködni.
Ugyanaz az önéletrajz, ugyanazok a képességek, csak épp az egyik jelentkező neve Adam, a másiké Mohamed – az angolokat is meglepte, mekkora lett a különbség kettejük sikerében.
Az amerikai elnök közleményben is nyugtatni próbálja a hét érintett muszlim ország állampolgárait sújtó korlátozás miatt háborgó közvéleményt.
Jogvédők megtámadják Trump döntését a beutazási tilalomról. Egyes teheráni utazási irodák már nem adnak el repülőjegyet több társaság amerikai járataira irániaknak, hiába van nekik amerikai vízumuk. Az amerikai kormány felfüggesztett egy olyan programot is, amely iráni vallási kisebbségek tagjainak Amerikába telepítéséről szól.
Már korábban is találgatták, hogy a színésznő áttért, de most már az Instagramja is árulkodó lehet.
Nem sértette meg a vallásszabadsághoz fűződő jogot az a svájci iskola, amely nem engedélyezte két muzulmán diáklány felmentését a fiúkkal közös úszásoktatás alól - mondta ki ítéletében az Emberi Jogok Európai Bírósága.
Kalus Iohannis nem fogadta el a szociáldemokraták jelöltjét, a muszlim Sevil Shhaidehet, helyette új javaslatot kért. Döntésére magyarázatot nem adott.
A választásokon győztes Szociáldemokrata Párt jelöltje, Sevil Shhaideh 52 éves közgazdász a romániai muzulmán közösségből származik. A pártelnök Liviu Dragneát nem jelölhetik, mert priusza van.
Megtámadta az Alkotmánybíróságon (Ab) az alapvető jogok biztosa azt az ásotthalmi önkormányzati rendeletet, amely betiltotta a településen többek között a muszlim nők viseletét, a müezzin tevékenységét és az olyan propagandatevékenységet, amely az azonos neműek közötti házasságot népszerűsítené – tudta meg a Magyar Nemzet.
A megválasztott amerikai elnök kampánycsapata levette honlapjáról a "muszlimok kitiltása" linket. Nemcsak ezt, a párizsi klímaegyezmény felmondását ígérő pontot is eltüntették. Mindkét ígéret a választási kampányban hangzott el, de a nagyobb figyelmet és a nagyobb felháborodást a muszlim vallású emberek amerikai beutazásának átmeneti felfüggesztéséről szóló, diszkriminatívnak ítélt ígéret keltette.