Fotó a kiskunmajsai csodáról: Magyarország-térképet mézeltek a méhek
Perlaki Lajos méhész állítja, semmi praktikát nem alkalmazott, a napraforgónektárt gyűjtő méhek maguk alakították ki az ábrát.
Perlaki Lajos méhész állítja, semmi praktikát nem alkalmazott, a napraforgónektárt gyűjtő méhek maguk alakították ki az ábrát.
Méhpusztulás okait vizsgálja az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság Somogy megyében.
Pusztulnak a méhek Balatonlelle-Somogytúr térségében egy napraforgó táblán - erősítette meg az a Greenpeace közlését Molnár Jenő, a térség méhegészségügyi felelőse, aki az eset egyik károsultja, öt másik méhésztársa mellett. A Greenpeace egyik képviselője a helyszínen úgy vélte: a rovarokat feltehetően növényvédőszer mérgezte meg. A szervezet és a méhészek értesítették az illetékes hatóságokat.
A fipronil nevű, mezőgazdaságban használt rovarölőszer is kiemelten veszélyes a méhekre az Európai Élelmiszerbiztonsági Hivatal (EFSA) legfrissebb tudományos jelentése szerint - hívta fel a figyelmet kedden a Greenpeace Magyarország.
A méhek és általában a beporzást végző rovarok védelmére cselekvési terv kidolgozását szorgalmazza Magyarországon a Greenpeace - mondta Tömöri Balázs, a környezetvédő szervezet kampányfelelőse kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Magyarországon a legnagyobb a fajlagos méhsűrűség az Európai Unióban, 2010-ben 1 millió, 2012-ben pedig több mint 1,2 millió méhcsaládot tartottak nyilván, így a méhpopuláció sűrűsége meghaladja 11 családot négyzetkilométerenként – közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) pénteken.
A méhek társadalmi nyelvének titkait kutatják a Grazi Egyetem tudósai: robotok tanulják el az állatok nyelvét, hogy később kívülről irányíthassák viselkedésüket.
Szükségünk van itthon is tömeges méhpusztulásra? – teszik föl a kérdést a Greenpeace munkatársai. A tét nagy: a méhek gazdasági jelentősége alig felbecsülhető, ők porozzák be szinte az összes zöldséget és gyümölcsöt, populációjuktól az egész emberiség élelmezése szorosan függ.
Méheket vetnek be a zimbabwei földművesek annak érdekében, hogy távol tartsák földjeiktől a randalírozó elefántokat.
A mézelő méhek között tapasztalt fertőző betegség miatt zárlatot rendeltek el Gödöllőn és a környék több településén a méhekre, az azokkal kapcsolatos termékekre, valamint a méhekkel érintkezésbe kerülő bizonyos tárgyakra - közölte Gödöllő önkormányzata a honlapján hétfőn.