"A kormánnyal az a baj, hogy hazudozik"
Minden eddiginél nagyobb demonstrációra készülnek a rendvédelmi dolgozók, akik még egy esetleges sztrájktól sem riadnának vissza, annak ellenére, hogy törvényileg erre nincs lehetőségük.
Minden eddiginél nagyobb demonstrációra készülnek a rendvédelmi dolgozók, akik még egy esetleges sztrájktól sem riadnának vissza, annak ellenére, hogy törvényileg erre nincs lehetőségük.
A nyugdíjasok helyzetéről, a kormány foglalkoztatáspolitikai törekvéseiről és a feketegazdaság hatásairól is beszélt Csaba László közgazdász a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában.
Demonstrációs bizottságot alakított az észak-borsodi Kazincbarcikán működő Kazincbarcikai Vegyész Szakszervezet (KVSZ) és a Vegyipari Munkavállalók Független Szakszervezete (VMFSZ) - tájékoztatta Eördöghné Pataki Irén, a KVSZ elnöke az MTI-t.
A rendvédelmi dolgozók nyugdíjait és a rokkantnyugdíjakat érintő tervezett változásokat Schiffer András "blöffnek" nevezte.
Bosszúállásnak tartja a rendvédelmi dolgozókkal kapcsolatos terveket Bárdos Judit, a Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezetének főtitkára. A Klubrádió Megbeszéljük című műsorában hiányolta, hogy senki sem ül le velük tárgyalni.
Az LMP szerint egy hosszútávon működő, a generációk közti szolidaritásra épülő nyugdíjrendszer "nem diktátumokkal, hanem széles körű társadalmi egyeztetéssel" alakítható ki.
A Jobbik politikusa azt mondta, hogy a kormány hatszázezer ember nyugdíját akarja elvenni. A rokkantnyugdíjasok magas számát annak is tulajdonította, hogy a magyarországi egészségügyi mutatók Európai összevetésben sereghajtók.
A kereszténydemokraták szerint közjogi szempontból megállapítható, hogy a rendvédelmi dolgozók korkedvezményes nyugdíja valójában nem is minősül nyugdíjnak, ugyanis nem járulékfizetés alapozza meg, hanem a központi költségvetésből utalnak át forrást rá a nyugdíjalapba.
Az MSZP szerint eddig nem látott megszorításként és garanciális jogok megvonásaként értékelhető a korhatár előtti nyugdíjak felülvizsgálatára lehetőséget adó fideszes alkotmánymódosító javaslat. Tóbiás József, a szocialisták vezérszónoka az indítvány keddi parlamenti vitájában azt mondta: a kormánypárt tudatosan állít egymással szembe társadalmi csoportokat.
Nincs politikai szándék az Alkotmánybíróság (Ab) létszámának 11-ről 15-re emelése mögött - jelentette ki vezérszónoki felszólalásában a fideszes Varga István az alkotmánymódosítási javaslat kedden megkezdődött parlamenti vitájában. Frakciótársa, Talabér Márta azt mondta, garantálják a nyugdíjakat az 57 év felettiek számára, az aktív korú embereket pedig szeretnék visszavezetni a munkaerőpiacra.
A petícióban a rendvédelmi dolgozók felhívják a Velencei Bizottság figyelmét a korkedvezményes nyugdíjat érintő alkotmánymódosítási javaslatra, amelyet a szakszervezetek az európai jogrenddel ellentétesnek tartanak. A dokumentumban többek között az olvasható, hogy a már megállapított és folyósított nyugdíjak részbeni vagy akár teljes elvonása családok tömegeit tenné tönkre.
Balsai István szerint a pártja által beterjesztett alkotmánymódosítási javaslattal megszüntethető az a jelenlegi helyzet, hogy az 57 év alatti, egészséges állapotban lévő, ám nyugdíjba vonult rendvédelmi dolgozók nem szolgálják az ország közbiztonságát.
Neki 62 év az öregségi nyugdíjkorhatár, amit idén augusztusban tölt be. Ha az Országgyűlés még ezelőtt elfogadja a Lázár-Balsai javaslatot és hatályba is lép, akkor tőlük egy időre elveszik a nyugdíjat - írja a Tűzgolyó blog.
Az Országos Igazságszolgáltatási Tanács szerint a bírák idő előtti nyugdíjazása következtében önmagában a létszám pótlása több hónapot, de akár egy évet is igénybe vehet.
A hitelesség és a következetesség terén vált leginkább sebezhetővé ez a kabinet is: a kormányváltás előtt éppen Schmitt Pál volt az, aki a Fidesz nevében egy garancialevélben vállalta, hogy „mindenki, aki ma nyugdíjat kap, a jövőben is hiánytalanul megkapja a nyugdíját”.
A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége szerint "egyetlen keresztény ember sem szavazná meg a Fidesz-KDNP-pártszövetség parlamenti képviselői közül, hogy sérült embertársaitól - akik járulékot fizettek, és ezért fogyatékossá válásuk után a társadalmi szolidaritás és a befizetett pénzük okán rokkantsági ellátást kaptak - megvonják ezt".
Az elmúlt években nyugdíjba vonult, az öregségi nyugdíjkorhatár alatti rendőrökre, pénzügyőrökre, határőrökre, büntetés-végrehajtási tisztekre vonatkozik az általa is kezdeményezett, a korhatár előtti nyugdíjak felülvizsgálatára lehetőséget adó alkotmánymódosítás - hangsúlyozta Lázár János hétfőn a parlamentben.
Az LMP frakcióvezetője szerint "a Fidesz most már nyíltan, bevallottan arra készül, hogy százezreknek az egzisztenciáját rendítse meg és családokat fosszon ki".
Beláthatatlan következményekkel lehet számolni akkor, ha a már jóváhagyott és folyósított nyugdíjakhoz akarnak hozzányúlni, nyilatkozta a hvg.hu-nak Korózs Lajos, az MSZP elnökségi tagja.
Több szakszervezet tiltakozik amiatt, hogy fideszes képviselők egyéni indítványukkal az új alkotmányt úgy változtatnák meg, hogy a korkedvezményes nyugdíj csökkenthetővé, szociális ellátássá alakíthatóvá, munkaképesség esetén pedig megszüntethetővé váljon.