Szakszervezetek: A tanárok kordont bontottak, mint hajdanán a Fidesz
A felhívásukra sok közszolgálati dolgozó szolidaritásképpen kétszer tíz perccel meghosszabbította az ebédidejét.
A felhívásukra sok közszolgálati dolgozó szolidaritásképpen kétszer tíz perccel meghosszabbította az ebédidejét.
Miután a pedagógusok a tiltakozás és figyelemfelhívás minden létező törvényes formáját kimerítették, többségük pedig – egzisztenciális okokból, félelemből vagy a tanult tehetetlenségnek engedve – eleve be sem állt a demonstrálók sorába, a civil társadalomra hárul a feladat, hogy kiálljon értük és általában véve a jövő nemzedékek érdekeiért.
Az egyik Kölcsey Gimnáziumból kirúgott pedagógusról, Palya Tamásról nevezték el a különleges ételt, amit minden tanárnak 20 százalékkal olcsóbban adnak, a kirúgottaknak pedig ingyen. A gesztust a névadó értékelte, de volt, aki nagyon nem.
Az ázsiai turnéjuk egyik állomásán készítettek egy kis videót, onnan üzentek, hogy a tanárokkal és diákokkal vannak.
A tankerületi központ indoklása az volt, hogy kisebb lett az osztálylétszám. Igaz, az osztálylétszám keretét pont ők csökkentették.
Jogi kisokost kaptak a tüntető diákok: legyen mindenkinél igazolvány, ha a rendőr kér valamit, azt meg kell tenni, tilos jogszabályokat és KRESZ-t sérteni – ezen kívül viszont szinte mindent szabad.
Rátz László egykori pedagógus később világhíressé vált kutatóink tehetségét ismerte fel. Nyáry szerint „igazi tanár” volt.
A virológus kitartást, béremelést, emberi munkakörülményeket és sztrájkjogot kíván a tanároknak.
Október 5-én munkabeszüntetésbe kezdenek az ország számos iskolájában a pedagógusok. A hatalom úgy intézte, hogy ha fel is korbácsolják az indulatokat a kirúgások, az időhatár miatt már nem tudnak többen sztrájkba lépni. A tanárokban, a gyerekeink tanáraiban a félelem, az apátia és a harag érzései keverednek.
A pedagógus még mindig nem kapta meg a felmondólevelét, de a tankerületnél elárulták neki: megszűnik a munkaviszonya.
Élőlánc Budától a Keleti pályaudvarig - így indul a nap a fővárosban szerdán, amikor országszerte, reggeltől estig akciózik a pedagógusszakma, a diákok és a szülők egy élhető és fenntartható oktatásért. Hogy mi szükség van erre? A fő célokról a láncot szervező Faludi Andrást kérdeztük, a tanársztrájkok történetét és az elvadult kormányzati reakciókat pedig Szabó Fruzsina, az Eduline vezető szerkesztője összegezte közéleti podcastunk legfrissebb adásában.
A humorista a kormánynak és az ellenzéknek is üzent.
Élőlánccal, hídfoglalással állnak ki a pedagógusokért és az oktatásért a pedagógusok világnapján.
A tankerület olyan helyzetet hozott létre, amely a jelenlegi tanárhiányos időszakban veszélyezteti a diákok tanuláshoz való jogát, egyúttal a szervezet a jogi kötelezettségét sem teljesíti. Itt tehát ha valaki alapjogsértést követett el, az éppen az állami oktatási intézmény fenntartója, írja szerzőnk.