Aki optimista, az nem kap szélütést?
Aki idős korában örömmel gondol életére, egészségére és továbbra is optimista, az amerikai vizsgálatok szerint ritkábban kap szélütést.
Aki idős korában örömmel gondol életére, egészségére és továbbra is optimista, az amerikai vizsgálatok szerint ritkábban kap szélütést.
Az Ipsos „Global Advisor” kutatása keretében 24 ország polgárai értékelték hazájuk gazdaságát. A magyarok többsége semmi jóra nem számít. Pocséknak látják az ország gazdasági helyzetét, pocséknak a környezetükét és a jövőbe vetett hitük is igen ingatag.
Az MSZP-szimpatizánsok 44 és a jobbikosok 43 százaléka viszont sikertelenségre számít.
A feltörekvő országok lakói sokkal bizakodóbbak a gazdasági kibontakozást illetően, mint a fejlettebb államok polgárai - derül ki az Ipsos közvélemény-kutató intézet felméréséből, amit a január 26-30. között Davosban tartandó világgazdasági fórumra készített.
Gondolkodj pozitívan – akár korunk jelszava is lehetne az előbbi mondat, legalábbis, ha a század mottóját a leggyakrabban elhangzó életvezetési tanácsok közül kellene kiválasztani. De valóban nagyobb-e az esély kívánságaink megvalósulására, ha a gondolatainkat igyekszünk jó irányba terelni?
Jelentősen javult a fiatalok megítélése jövőbeli anyagi helyzetüket, valamint munkalehetőségeiket tekintve a Nielsen havonta megjelenő Fogyasztói Bizalmi Indexe szerint - közölte az ACNielsen Piackutató Kft. az MTI-vel.
Egyre bizakodóbbak az elemzők a világgazdasági kilátások javulását illetően: a müncheni Ifo gazdaságkutató intézet szerint a várakozások minden régióban javultak - különösen Észak-Amerikában és Ázsiában -, de Nyugat-Közép-és Kelet-Európában is jobbnak látják a következő fél évet, mint korábban. A 90 országban megkérdezett mintegy ezer szakértő a jelenlegi helyzetet még igen kritikusnak tartja.