Orosz rakéta hatolt be Lengyelország légterébe a lengyel vezérkari főnök szerint
A hadsereg radaron követte a rakéta pályáját, ami egy idő után el is hagyta a lengyel légteret.
A hadsereg radaron követte a rakéta pályáját, ami egy idő után el is hagyta a lengyel légteret.
Nukleáris robbanófejet is hordozni tud az egyik új orosz fegyver, amit Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint sikerrel teszteltek a közelmúltban.
A rakétát az oroszok eredetileg egy ukrán vízierőműnek szánták.
Képes bizonyítékok vannak arról, hogy az oroszok leszállították a „Repülő Csernobilnak” is nevezett Burevesztnyik rakétát egy olyan észak-oroszországi területre, ahol további teszteket végezhetnek rajta.
Civil célpontokat ért orosz rakétatámadás csütörtökön több ukrán városban. Harkivban legalább ketten meghaltak, 21-en megsebesültek, köztük egy gyerek is, amikor a város sűrűn lakott részeit érték rakéták. Mikolajivot is lőtték az oroszok, itt egy segélyraktárat semmisítettek meg. Az ukrán atomenergia-vállalat amiatt aggódik, hogy az oroszok harci eszközöket és lőszereket tárolnak a zaporizzsjai atomerőmű gépházában.
Az űrszemét látványos érkezéséről videó is készült.
Három gyerek is van az áldozatok között, akik halálát orosz rakéták okozták a nyugat-ukrajnai városban.
Az oroszok az Avangard nevű rendszert fogják lecserélni a Szarmatra, ami fejlesztői szerint „a rakétatechnika csúcsának” tekinthető.
Az Angara-A5 nevű nehézrakéta Perszej fokozata tért vissza, űrszemétként. A szerkezet karácsony után, december 27-én indult útnak.
Egybehangzóan a légvédelmi és a rakétavédelmi rendszerek által leküzdhetetlen eszköznek nevezték a tengeri indítású, Cirkon típusú hiperszonikus rakétát a hivatalos orosz média által csütörtökön megszólaltatott katonai szakértők. Az állami pénzektől nem függő médiában megszólaló szakértő szerint azonban nincs benne semmi újdonság.
Az oroszok állítása szerint eplusztíthatatlan rakétát fejlesztettek ki, tesztjéről egy videót is közzétettek.
Hazaárulás címén indult eljárás Viktor Kudrjavcev, a Roszkoszmosz orosz állami űrkutatási vállalat vezető kutatóintézetének munkatársa ellen, aki a vád szerint hiperszonikus repülőszerkezetek kifejlesztésénél alkalmazott technológiákról szolgáltatott ki titkos információkat egy NATO-országnak – közölte hétfőn a Kommerszant című gazdasági napilap.
Az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) még pénteken szállt ki és tartott házkutatást az orosz állami űrügynökség, a Roszkozmosz egyik kutatótelepén, a CNIIMas nevű létesítményben, valamint az ügynökség elemző központjában, mert attól tart, hogy kikerültek az orosz szuperrakéta tervei.
Oroszország hétfőn elindította az Iránnak szánt Sz-300-as rakétavédelmi rakétarendszerek szállítását, párhuzamosan Vlagyimir Putyin orosz elnök feloldotta az atomenergia-ipari technológiák Iránba szállításának tilalmát.