Orosz rakétacsapásban megrongálódott a portugál nagykövetség épülete Kijevben
Ugyanabban az épületben van több másik ország, köztük Argentína, Albánia és Montenegró diplomáciai képviselete is.
Ugyanabban az épületben van több másik ország, köztük Argentína, Albánia és Montenegró diplomáciai képviselete is.
Vlagyimir Putyin szó szerint idézte fel, hogyan tálalta neki Orbán Viktor a karácsonyi tűzszünetről szóló javaslatát
A miniszter szerint bebizonyosodott, hogy a magyar kormánynak igaza van abban, hogy a harctéren nincs megoldás.
Oroszországban és Oroszországgal majdnem minden rendben van. Igaz, hogy egy kicsit magas az infláció, viszont alacsony a születések száma, ám az ország még sohasem volt ilyen erős, mint most, és sohasem volt ennyire szuverén állam – ez volt Vlagyimir Putyin orosz államfő szokásos év végi moszkvai sajtóértekezletének fő üzenete. Az apró bökkenő az, hogy az inflációval és a népességfogyással kapcsolatos aggodalmakat leszámítva az elnöki válaszoknak nem sok közük volt a valósághoz.
Nem vagyunk ünnepi hangulatban – jegyezte meg az ukrán elnök, aki az Európai Tanács brüsszeli ülésén vett részt, ezt követően nyilatkozott újságíróknak.
Megtartotta szokásos évértékelőjét Vlagyimir Putyin orosz elnök, ahol újságírók kérdéseire válaszolt. Röviden összefoglalva minden téren sikeres évet zárt az ország, legalábbis az elnök szerint.
Stratégiai viták várhatóak, nagy döntések nem az uniós állam- és kormányfők brüsszeli találkozóján. A legfontosabb téma – ahogy közel három éve minden alkalommal – Ukrajna, de a vezetők elemzik az EU helyzetét és lehetőségeit a globális közegben.
Phenjan várhatóan újabb katonákat küld Oroszországba az Ukrajna elleni háború támogatására.
A magyar uniós elnökség utolsó eseményeként az állam- és kormányfők találkoznak Brüsszelben csütörtökön. A találkozó vendége lesz az ukrán elnök, a tagállami vezetők elé kerül a migráció kérdése, de nagy vitákra nem kell számítani.
Az orosz külügy az EU új szankciós csomagját sem hagyta szó nélkül.
Az ukrán elnök a Putyinra gyakorolt magyar nyomás erősségét kérdőjelezte meg.
Az Európai Számvevőszék arra jutott, hogy a Bizottság nem lép fel kellő határozottsággal, amikor valamelyik kormány jogot sért. Az EU ne riadjon vissza, bármekkora feladatokkal is néz szembe, írja a Financial Times. Kenneth Rogoff, a Valutaalap egykori fő közgazdásza szerint Európa csakis szerkezeti reformok segítségével tud kikeveredni a gazdasági válságból. A moszkvai merénylet következményeiről ír az Independent és a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A Guardian szerzője szerint az, ami Szíriában történt, nem azt jelenti, hogy véget ért Oroszország szerepe a Közel-Keleten. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A férfit terrortámadás elkövetésével gyanúsítják, és az Orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat szerint beismerő vallomást tett.
Az összecsapások száma az eddigi napi 40-ről 68-ra nőtt.
Az ukránok szerint nem igaz, hogy a magyar vezetés a béketeremtés előmozdítása érdekében keresi a kapcsolatot az orosz féllel.
A robbantásról az Ukrán Biztonsági Szolgálat egyes tisztségviselői azt állították, ők követték el.
Elaine McCusker, aki jelenleg a konzervatív American Enterprise Institute vezető munkatársa, kollégáival együtt kiszámolta, hogy a következő öt évben mennyibe kerülne az Egyesült Államoknak, ha Ukrajna háborús vereséget szenvedne.
„Többször megkérdeztem, hogy nem félnek-e. Mindig mosolyogva válaszoltak, hogy már megszokták a helyzetet. Én ilyenkor nagyon rosszul éreztem magam” – mondta a HVG-nek Stark Tamás történész, az Ungváron most lezárult konferencia magyar szervezője. Miért tartanak a deportálástól az ukrán történészek? Hogyan ítélik meg ma a németeket kiűző szovjet katonákat? És a holokausztban játszott ukrán szerepet? Interjú.
„Megveszekedett háborús hangulat volt” – így jellemezte Szijjártó Péter az uniós külügyminiszterek tanácskozását, ahol azért a biztonság kedvéért nem csak Kirill pátriárkát, hanem számos más orosz személyt lehúzatott a szankciós listáról, és ma is blokkolta 6,5 milliárd euró kifizetését, amely a tagállamok fegyverszállítását ellensúlyozná.
Először vezet be az Európai Unió utazási tilalmat, és fagyasztja be a vagyonát olyan kínai személyeknek, akik drónokkal támogatják Oroszországot.